X

اخبار تربیت بدنی

دکتر محمد حسین علیزاده مدیر کل تربیت بدنی طی پیامی، روز جهانی ورزش دانشگاهی را به همه دانشگاهیان تبریک گفت

دکتر محمد حسین علیزاده مدیر کل تربیت بدنی طی پیامی، روز جهانی ورزش دانشگاهی را به همه دانشگاهیان تبریک گفت

ایرج احسانی 0 15 رتبه مطلب: بدون رتبه

سازمان ملل متحد (یونسکو) به پاس گرامیداشت فعالان حوزه ورزش دانشجویی و همچنین بمنظور توسعه و تعمیم ورزش در بین جوانان و فرهیختگان جامعه ورزش دانشجویی، روز بیستم سبتامبر را بعنوان روز جهانی ورزش دانشجویی نام گذاری کرد. از اینرو به نمایندگی از جامعه بزرگ ورزش دانشگاهی، این روز را به تمامی دست اندرکاران و فعالان حوزه ورزش کشور به ویژه فعالان ورزش دانشجویی تبریک عرض نموده و با توجه به نقش ارزنده دانشگاه ها در نهادینه کردن ورزش و توسعه فرهنگ تندرستی در بین دانشجویان،  به ضرورت ارتقای تندرستی و حفظ سلامت جسمانی و روانی دانشجویان از طریق ورزش و فعالیت های بدنی تاکید می نمایم.

جلسه مجازی دبیران مناطق دهگانه در ورزش قهرمانی برگزار گردید

جلسه مجازی دبیران مناطق دهگانه در ورزش قهرمانی برگزار گردید

ایرج احسانی 0 65 رتبه مطلب: بدون رتبه

در این جلسه موضوعات مربوط به برگزاری رویدادهای ورزش قهرمانی ( ادامه مسابقات منطقه ای کسب سهمیه المپیاد پانزدهم، مسابقات قهرمانی مجازی و آنلاین) مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .همچنین در پایان جلسه از دبیران محترم درخواست گردید دو نفر از دبیران به نمایندگی، کلیه فعالیت ها و تجربیات ورزشی دبیرخانه ها و دانشگاه ها را گردآوری و به اداره کل ارسال نمایند.

بازتاب خبری افتتاح پرژه های ورزشی دانشگاه ها در رسانه ها

بازتاب خبری افتتاح پرژه های ورزشی دانشگاه ها در رسانه ها

ایرج احسانی 0 41 رتبه مطلب: بدون رتبه

اطلاعیه های های ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص استفاده از اماکن و فضاهای ورزشی

اطلاعیه های ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص استفاده از اماکن و فضاهای ورزشی

ایرج احسانی 0 253 رتبه مطلب: بدون رتبه

با استناد به سياست هاي ستاد ملي مديريت بيماري كرونا و عطف به بخشنامه وزارت بهداشت مبني بر بازگشايي و استفاده از اماكن ورزشي و دستوالعمل مصوب وزارت ورزش و جوانان (دستوالعمل بازگشايي اماكن ورزشي پس از كنترل همه گيري كويد 19) ،فعاليت كليه اماكن و فضاهاي ورزشي دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي كشور ميبايست مطابق آیين نامه ها و دستوالعمل هاي وزارت ورزش و جوانان انجام پذيرد. با توجه به ضرورت رعایت نكات ايمني بهداشتي و به منظور پيشگيري مجدد همه گيري ويروس كوويد 19 به پيوست ارائه مي گردد.

 

اطلاعیه های ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص برگزاری فعالیت های ورزشی
 

راهنمای مراحل بازگشایی اماکن ورزشی پس از کرونا

 

 

رئيس سازمان امور دانشجويان:ايجاد امکانات ورزشي در جوارخوابگاه‌هاي دانشجويي در راستاي سلامت دانشجويان است

معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان با بیان ایجاد امکانات ورزشی مانند زمین چمن، زمین کفپوش و سالن ورزشی در جوار خوابگاه های دانشجویی گفت: این اقدام در راستای توجه بیشتر به سلامتی دانشجویان است تا فرصت بیشتری برای ورزش داشته باشند.

ایرج احسانی 0 29 رتبه مطلب: بدون رتبه

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان دکتر مجتبی صدیقی روز چهار شنبه در آیین مجازی افتتاح 27پروژه ورزشی دانشگاه ها گفت: در همه دانشگاه ها اتاق تندرستی ایجاد شده است و در اکثریت دانشگاه ها نیز مرکز مشاوره سلامت دایر شده است تا به دانشجویان در امر ورزش مشاوره تخصصی بدهد.
وی افزود: طی سال های اخیر 141 پروژه ورزشی زودبازده در همجواری خوابگاه های دانشجویی به بهره برداری رسیده است و در دانشگاه ها 74 اتاق تندرستی و76 مرکز مشاوره تندرستی ایجاد و 72 سالن ورزشی تجهیز شده است.
دکتر صدیقی با تاکید بر اهمیت سلامتی دانشجویان برای مسئولان وزارت علوم گفت: چندین سال است که طرح غربالگری جسمانی دانشجویان انجام می شود تا انواع آسیب های اسکلتی و بدنی آنان مشخص و برای درمان اقدامات لازم توصیه شود.
وی اظهار داشت: در آخرین طرح غربالگری صورت گرفته توسط مراکز مشاوره تندرستی دانشگاه ها 40 هزار کارنامه سنجش جسمانی صادر شده است و این اطلاعات در حال آنالیز تخصصی است.

با برگزاري آيين مجازي افتتاح 26 پروژه در سازمان امور دانشجويان، 24000 متر مربع به فضاي ورزشي دانشگاه‌ها اضافه شد

با حضور ریاست سازمان امور دانشجویان، مسئولان وزارت علوم و سازمان برنامه و بودجه، 27 پروژه دانشگاهی به صورت مجازی افتتاح و 24000 متر مربع به فضای ورزشی دانشگاه ها اضافه شد.

ایرج احسانی 0 38 رتبه مطلب: بدون رتبه
 

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان در این آیین مجازی که به مناسبت هفته دولت و بازگشایی دانشگاهها صورت گرفت؛ 18 زمین چمن مصنوعی، 4 کفپوش زمین روباز، 4 سالن بدن سازی، و سوله ورزشی و یک سالن تیراندازی در 23 دانشگاه و موسسه آموزش عالی به صورت همزمان افتتاح شد.
بر اساس این گزارش برای بهره برداری از این پروژه ها نه میلیارد و هفتصد میلیون تومان هزینه صرف شده است و در دانشگاههای علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان، خلیج فارس، هرمزگان، جهرم، سراوان، زابل، شهید باهنر کرمان، ولی عصر( عج) رفسنجان، مرکز آموزش عالی لامرد، صنعتی قم، مرکز آموزش عالی محلات، نهاوند، بزرگمهر قائنات، مرکز آموزش عالی فنی و مهندسی بویین زهرا، رازی کرمانشاه، شهید بهشتی، مجتمع آموزش عالی مهندسی اسفرایین، صنعتی ارومیه، مرکز آموزش عالی شیروان، مجتمع آموزش عالی گناباد، آموزشکده فنی و حرفه ای پسران، شهید مدنی آذربایجان، هنر اسلامی تبریزو صنعتی سهند به بهره برداری رسیدند.
مهندس پرهیزکار ابیانه معاون پشتیبانی و مدیریت منابع و دکتر علیزاده مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان، دکتر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویان و دکتر اسماعیلی مدیرکل طرح های عمرانی وزارت علوم در این آیین حضور داشتند.

افتتاح زمین چمن مصنوعی دانشگاه جهرم

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه جهرم؛ در این آیین که با حضور دکتر صدیقی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان و سایر مسئولین وزارت عتف به صورت مجازی برگزار شد، زمین چمن مصنوعی دانشگاه جهرم افتتاح گردید.

ایرج احسانی 0 29 رتبه مطلب: بدون رتبه


در این مراسم که به صورت مجازی و آنلاین صورت گرفتف دکتر مینایی ریاست دانشگاه با اشاره به اهمیت سلامت جسمی و روحی دانشجویان افزود: ایجاد امکانات ورزشی در دانشگاه جهرم مانند زمین چمن، سالن سرپوشیده، باشگاه ورزشی و مرکز سلامت و تندرستی در راستای توجه بیشتر به سلامتی دانشجویان است تا فرصت بیشتری برای ورزش داشته باشند و به تقویت بنیه جسمی و روحی خود بپردازند.
وی در پایان تصریح کرد: در دانشگاه جهرم نیز مرکز مشاوره سلامت دایر شده است تا به دانشجویان در امر ورزش مشاوره تخصصی داده شود.
شایان ذکر است که زمین چمن مصنوعی دانشگاه جهرم با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد ریال و در مساحت 1000 متر مربع ساخته شده است.

زمین چمن مصنوعی سرای دانشجویی شهید اشرفی دانشگاه رازی افتتاح گردید.

زمین چمن مصنوعی سرای دانشجویی شهید اشرفی دانشگاه رازی افتتاح گردید.

ایرج احسانی 0 32 رتبه مطلب: بدون رتبه

طی مراسمی بمناسبت گرامیداشت هفته دولت و بازگشایی دانشگاه ها، روز چهارشنبه ۱۳۹۹/۶/۱۹  با حضور مسئولین محترم وزارت علوم و دانشگاه رازی زمین چمن مصنوعی سرای دانشجویی شهید اشرفی به صورت مجازی و آنلاین افتتاح گردید.

انتصاب دبیر انجمن دارت دانشجویان به عنوان سرپرست نایب رییسی بانوان انجمن دارت کشور

انتصاب دبیر انجمن دارت دانشجویان به عنوان سرپرست نایب رییسی بانوان انجمن دارت کشور

ایرج احسانی 0 43 رتبه مطلب: بدون رتبه

طی حکمی از سوی کامبیز ایوب زاده رییس انجمن دارت کشور، خانم " وجیهه عربی" به عنوان سرپرست نایب رییسی بانوان این انجمن منصوب شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون انجمنهای ورزشی، خانم عربی که مسئولیت دبیری انجمن دارت دانشگاههای کشور را هم بر عهده دارد، هم اکنون عضو کمیته فنی انجمن دارت کشور است و سابقه حضور در کادر فنی تیم ملی بزرگسالان دارت ایران به عنوان مربی را در کارنامه دارد.
وی همچنین مدرس رسمی انجمن دارت کشور نیز است.

2 طرح ورزشی در دانشگاه شهید بهشتی با حضور مسؤلان وزارت عتف به صورت مجازی افتتاح گردید.

بمناسبت گرامیداشت هفته دولت، سالن تندرستی خوابگاه کوی دختران و زمین فوتبال چمن مصنوعی خوابگاه کوی پسران دانشگاه شهید بهشتی، چهارشنبه 19 شهریور 1399، با هدف رشد و توسعه سرانه فضاهای ورزشی دانشگاه در جهت بهبود سطح سلامت جسمانی و روانی دانشجویان بصورت مجازی افتتاح شد.

ایرج احسانی 0 31 رتبه مطلب: بدون رتبه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در این مراسم دکتر صدیقی معاون وزیر و رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، دکتر نظرپور معاون اداری مالی وزارت عتف، دکتر علیزاده مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم و مسئولان دانشگاه شهید بهشتی بصورت آنلاین حضور داشتند

 در این مراسم، دو مجموعه ورزشی سالن بدنسازی خوابگاه کوی دختران به متراژ 150 متر مربع  و زمین چمن مینی فوتبال در خوابگاه کوی برادران به متراژ 800 متر مربع افتتاح شد.

RSS
تصاویر منتخب گالری
لینک های مفید