X
اخبار و رویدادهای ورزش دانشگاهی
برگزاری مسابقات منطقه ای کسب سهمیه پانزدهمین المپیاد در منطقه5  ورزش دانشگاه ها
ایرج احسانی

برگزاری مسابقات منطقه ای کسب سهمیه پانزدهمین المپیاد در منطقه5 ورزش دانشگاه ها

برگزاری مسابقات منطقه ای کسب سهمیه پانزدهمین المپیاد در منطقه5 ورزش دانشگاه ها

 

حضوردرالمپیاد های فرهنگی ورزشی دانشجویان سراسر کشور بازخورد فعالیت های دانشگاه های کشور در حوزه  قهرمانی محسوب می شود .که هر دو سال یکبار به میزبانی یکی از دانشگاه های کشور برگزار می گرددکسب سهمیه حضور تیم های ورزشی دانشگاه ها در المپیادهای ورزشی با اهمیت است و دانشگاه ها برای کسب سهمیه و  ورود به این رویداد بزرگ باید در مناطق به رقابت بپردازند

 دکتر عباسیان مدیریت تربیت بدنی دانشگاه رازی و دبیر منطقه 5 ورزش دانشگاه ها  اعلام داشتند در راستای تحقق اهداف فوق در ابتدای سال تحصیلی ۹۹-۹۸ با برنامه ریزی های منسجم و منظم فرصتهای مناسبی را برای حضور کلیه دانشجویان در تمرینات آمادگی تیم های دانشگاه در رشته های مختلف ورزشی برای شرکت در مسابقات منطقه ای سال ۱۳۹۸ و کسب سهمیه المپیاد سراسر کشور که در تابستان سال ۱۳۹۹ به میزبانی دانشگاه گیلان برگزار می گردد  فراهم نموده است .

 

 درمسابقات برگزار شده منطقه 5 و در راستای  اجرای تقویم برگزاری مسابقات منطقه ای:

مسابقات رشته بسکتبال دانشجویان پسر با حضور دانشگاه های کردستان، لرستان، صنعتی کرمانشاه و رازی برگزار گردید. که در پایان  این دوره از مسابقات به ترتیب  تیم های  دانشگاه رازی مقام اول و تیم های دانشگاه های کردستان و لرستان به ترتیب به مقام های دوم و سوم دست پیدا کردند

در رشته بسکتبال دانشجویان دختر دانشگاه های منطقه 5 کشور  که به میزبانی دانشگاه رازی برگزار گردید تیم بسکتبال دانشجویان دختر دانشگاه رازی توانست مقام قهرمانی این دوره از رقابت ها را کسب نماید.

مسابقات دو ومیدانی دانشجویان دختر دانشگاه های منطقه به میزبانی  دانشگاه کردستان برگزار گردید که به ترتیب تیم دانشگاه رازی کرمانشاه ، کردستان و ایلام مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در مسابقات تیر اندازی که به میزبانی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید در رقابت های اسلحه تفنگ بادی، مدال های طلا و نقره به نمایندگان دانشگاه صنعتی کرمانشاه مهدی افروغ و مهدی سلیمانی رسید و محمدجواد سهرابی از دانشگاه رازی سوم شد. همچنین دیگر نماینده دانشگاه صنعتی علیرضا طالب پور در جایگاه چهارم قرار گرفت.

در اسلحه تپانچه بادی آقای آرمین یاوندی از دانشگاه ایلام صاحب گردن آویز طلا شد و آقایان محمد فرخی و اسماعیل شهابی از دانشگاه صنعتی کرمانشاه  توانستند مدال های نقره و برنز را کسب کنند.

در پایان این رقابت ها در مجموع امتیازی تیم های دانشگاه  صنعتی کرمانشاه،  رازی و ایلام به ترتیب در جایگاه اول تا سوم  قرارگرفتند.

مسابقات دو و میدانی دانشجویان دختر به میزبانی دانشگاه کردستان با حضور دانشگاه های کردستان، ایلام، رازی  برگزار گردید. که در پایان این دوره از رقابت ها  تیم دو و میدانی دانشجویان دختر دانشگاه رازی  به مقام اول  دست یافت. و مجوز حضور در مسابقات المپیاد دانشجویان سراسر کشور را بدست آورد و دانشگاه های کردستان و ایلام به ترتیب به مقام دوم و سوم دست پیدا کردند.

در مسابقات دو و میدانی دانشجویان پسر به میزبانی دانشگاه کردستان با حضور دانشگاه های کردستان، ایلام، رازی ، لرستان و آیت الله بروجردی برگزار گردید. که در پایان این دوره از رقابت ها  تیم دو و میدانی دانشجویان پسر دانشگاه کردستان  به مقام اول  دست یافت. و مجوز حضور در مسابقات المپیاد دانشجویان سراسر کشور را بدست آورد و دانشگاه های رازی و لرستان به ترتیب به مقام دوم و سوم دست پیدا کردند.

مسابقات هندبال دانشجویان پسر به میزبانی دانشگاه ایلام با حضور دانشگاه های  ایلام، رازی برگزار گردید. که در پایان این دوره از رقابت ها  تیم هندبال دانشجویان پسر دانشگاه ایلام به مقام اول  دست یافت. و دانشگاه رازی به مقام دوم دست پیدا کرد.

همچنین مسابقات شطرنج دانشجویان پسر به میزبانی دانشگاه لرستان با حضور دانشگاه های رازی، کردستان و لرستان  برگزار گردید. که در پایان این دوره از رقابت ها  تیم شطرنج دانشجویان پسر دانشگاه کردستان به مقام اول  دست یافت. و دانشگاه های رازی و لرستان به ترتیب به مقام دوم و سوم دست پیدا کردند.

 و مسابقات شطرنج دانشجویان دختر به میزبانی دانشگاه لرستان با حضور دانشگاه های رازی، کردستان ، لرستان و پیام نور کرمانشاه برگزار گردید. که در پایان این دوره از رقابت ها  تیم شطرنج دانشجویان پسر دانشگاه کردستان به مقام اول  دست یافت. و دانشگاه های لرستان و رازی به ترتیب به مقام دوم و سوم دست پیدا کردند.

مطلب قبلی برگزاری مسابقات منطقه ای کسب سهمیه پانزدهمین المپیاد در منطقه 7 ورزش دانشگاه ها
مطلب بعدی رقابتهای جام مهر و دوستی پردیس دانشگاه شیراز به پایان رسید
Print
251 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
تصاویر منتخب گالری
لینک های مفید