X
اخبار و رویدادهای ورزش دانشگاهی

برگزاری جشنواره پاییزه سال 1399

با توجه به شرایط حاکم بر جامعه در وضعیت کنونی و وجود ویروس کووید-19 این اداره کل در پی آن است که با فراهم آوردن زمینه های لازم و ایجاد محیط و فرصت مناسب، از یک سو موقعیتهای تفریحی و رقابتی سالم برای کلیة دانشجویان در نظر گرفته، از سوی دیگر با توجه به برنامه های پیش بینی شده امادگی برگزاری پنجمین المپیاد ورزش های همگانی را در دانشگاه ها ایجاد نماید.

ایرج احسانی 0 19 رتبه مطلب: بدون رتبه

جشنواره ورزشی پاییزه یکی از این رویدادهاست که سالانه با استقبال بسیاری از دانشجویان در دانشگاه ها اجرا می گردد. با توجه به شرایط حاکم بر جامعه در وضعیت کنونی و وجود ویروس کووید-19  این اداره کل در پی آن است که با فراهم آوردن زمینه های لازم و ایجاد محیط و فرصت مناسب، از یک سو موقعیتهای تفریحی و رقابتی سالم برای کلیة دانشجویان در نظر گرفته، از سوی دیگر با توجه به برنامه های پیش بینی شده امادگی برگزاری پنجمین المپیاد ورزش های همگانی را در دانشگاه ها ایجاد نماید.

 از اینرو با برگزاری کارگاه های اموزشی مجازی رشته های پیشنهادی برای المپیاد آتی را به دانشگاه ها معرفی و آموزش داده و مقرر شده علاوه بر رشته های معرفی شده هر دانشگاه بنا بر مقتضیات و شرایط موجود با توجه به دستورالعملهای ستاد ملی مبارزه با کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی نسبت به برگزاری جشنواره پاییزه و برگزاری برخی رشته ها بصورت مجازی اقدام نمایند. 

بخشنامه جشنواره پاییزه

دستورالعمل برگزاری جشنواره پاییزه

شورای ورزش دانشگاه جامع علمی-کاربردی برگزار شد.

دومین جلسه شورای ورزش دانشگاه جامع علمی-کاربردی با حضور دکتر امید رئیس محترم دانشگاه و رئیس شورا و کلیه اعضا در محل سالن جلسات ریاست دانشگاه و همزمان بصورت ویدیوکنفرانس و حضوری برگزار شد

ایرج احسانی 0 28 رتبه مطلب: بدون رتبه

در ابتدای جلسه، از دانشجوی مقام آور دانشگاه هادی غرباقی در سی امین یونیورسیاد دانشجویان جهان (ناپل 2019)که در رشته تیراندازی موفق به کسب مقام دوم شده بود، تقدیر به عمل آمد.

موضوع ایجاد مجموعه ورزشی دانشگاه با همکاری و مشارکت سازمان امور دانشجویان و صندوق رفاه دانشجویان یکی از موضوعات اصلی شورا بود که مقرر گردید اقدامات اولیه در این خصوص صورت پذیرد و مکاتبات لازم با سازمان امور دانشجویان در این خصوص پیگیری گردد.

وضعیت اتاق های ورزش و سلامت در واحدهای استانی توسط یوسف پور مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه ارائه گردید و مقرر گردید براساس استانداردهای اداره کل تربیت بدنی موضوع تجهیز واحدهای استانی در دستور قرار گیرد.

مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان از برگزاری رویدادهای ورزشی مجازی الکترونیکی در هفته تربیت بدنی خبر داد.

مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان از برگزاری رویدادهای ورزشی مجازی الکترونیکی در هفته تربیت بدنی خبر داد.

ایرج احسانی 0 30 رتبه مطلب: بدون رتبه
 

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان ،محمدحسین علیزاده در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا درباره اقدامات سازمان امور دانشجویان در هفته تربیت بدنی، اظهار داشت: امسال به دلیل شیوع کرونا، پنج فعالیت ورزشی به صورت ای.اسپورت(ورزش الکترونیک) از طریق سامانه ستاو(سامانه تندرستی، ارزیابی و ورزش) تعریف شده است.
وی ادامه داد: طرح آزمایشی این سامانه در تابستان برای شطرنج، دارت و پومسه برگزار شد و به عنوان مثال ۴۰۰ دانشجو با وجود تعطیلی دانشگاه ها از شطرنج استقبال کردند؛ که در ترم جدید نیز این مسابقات برگزار می شود.
 

 
 

قابل توجه مدیران محترم تربیت بدنی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور

دستورالعمل پرداخت حق الزحمه ....و آیین نامه حق التعلیم ... سال 1399

ایرج احسانی 0 44 رتبه مطلب: 5/0

افتتاحیه زمین چمن مصنوعی خوابگاه برادران دانشگاه خوارزمی (پردیس کرج)

این طرح همزمان با طرح های عمرانی و ورزشی چند دانشگاه دیگر و به مناسبت هفته تربیت بدنی با حضور مجازی دکتر صدیقی معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان، مهندس پرهیزکار معاون پشتیبانی سازمان، دکتر علیزاده مدیرکل تربیت بدنی، دکتر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویان و معاون دانشجویی، فرهنگی، معاون دفتر نهاد و مدیران و کارمندان دانشگاه خوارزمی افتتاح شد.

ایرج احسانی 0 18 رتبه مطلب: بدون رتبه

این طرح همزمان با طرح های عمرانی و ورزشی چند دانشگاه دیگر و به مناسبت هفته تربیت بدنی با حضور مجازی دکتر صدیقی معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان، مهندس پرهیزکار معاون پشتیبانی سازمان، دکتر علیزاده مدیرکل تربیت بدنی، دکتر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویان و معاون دانشجویی، فرهنگی، معاون دفتر نهاد و مدیران و کارمندان دانشگاه خوارزمی افتتاح شد.

به مناسبت هفته تربيت بدني صورت گرفت: بهره برداري از 6800 مترمربع فضاي ورزشي در دانشگاه‌ها

با حضور رئیس سازمان امور دانشجویان و به مناسبت هفته تربیت بدنی، مراسم بهره برداری از 6800 مترمربع فضای ورزشی در دانشگاه ها بصورت مجازی برگزار شد.

ایرج احسانی 0 34 رتبه مطلب: بدون رتبه

 

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، دکتر مجتبی صدیقی در این آیین مجازی گفت: ورزش در دانشگاه ها به عنوان یک وسیله و هدف مورد توجه مسئولان است و امیدوارم با رفع شرایط کرونایی، همچون گذشته دانشجویان در فعالیت های ورزشی مشارکت کنند.
وی با اشاره افتتاح 27 پروژه ورزشی در هفته دولت گفت: در سالیان اخیر سرمایه گذاری مناسبی برای توسعه فضای ورزش دانشگاه ها صورت گرفته است و تا پایان سال هر ماه حدود 5 پروژه افتتاح خواهد شد.
دکتر صدیقی ضمن تاکید بر حفظ و نگهداری استاندارد تجهیزات و اماکن ورزشی تا رفع کرونا گفت: با رعایت اصول بهداشتی امکانات ورزشی در اختیار حداقل دانشجویان حاضر در دانشگاه ها قرار گیرد.
در این آیین مجازی که با حضور رئیس صندوق رفاه دانشجویان، معاونان سازمان اموردانشجویان و مدیرکل تربیت بدنی این سازمان و رییس فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی برگزار شد، کفپوش زمین روباز ورزشی در دانشگاه های بناب، جیرفت و کاشان و زمین چمن مصنوعی در دانشگاه های خوارزمی و دانشکده ریاضی و کامپیوتر خوانسار مورد بهره برداری قرار گرفت.
همچنین در این آیین سالن چند منظوره ورزشی دانشکده ریاضی و کامپیوتر خوانسار به مساحت 1800متر مربع مورد افتتاح قرار گرفت.
بر اساس این گزارش با افتتاح این پروژه ها که با صرف اعتبار 44 میلیارد ریال به بهره برداری رسیدند در مجموع 6800مترمربع به فضای ورزشی دانشگاه ها افزوده شد.
گفتنی است در هفته دولت نیز 27 پروژه ورزشی با مساحت 24000 مترمربع در دانشگاه ها مورد بهره برداری قرار گرفت.

دکتر علیزاده در پیامی ضمن گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش این هفته را به ورزشکاران و کلیه دست اندر کاران ورزش بویژه ورزش دانشگاهی تبریک گفت.

26مهر ماه به عنوان روز تربیت بدنی و ورزش، نامگذاری شده است. این هفته فرصت ارزشمندی برای آشنایی بیشتر جامعه با موضوع مهم ورزش و زمینه مناسبی برای تبیین اهمیت و آثار آن در ابعاد فردی و اجتماعی است.

ایرج احسانی 0 66 رتبه مطلب: بدون رتبه

دکتر علیزاده در پیامی ضمن گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش این هفته را به تمامی ورزشکاران و  دست اندر کاران ورزش بویژه ورزش دانشگاهی تبریک گفت.
26
مهر ماه به عنوان روز تربیت بدنی و ورزش، نامگذاری شده است. این هفته فرصت ارزشمندی برای آشنایی بیشتر جامعه با موضوع مهم ورزش و زمینه مناسبی برای تبیین اهمیت و آثار آن در ابعاد فردی و اجتماعی است.
ایشان با اشاره به نقش و اهمیت ورزش در توسعه و ارتقاء سلامت و ایجاد روحیه ی نشاط و شادابی جامعه در تمامی زمینه ها و ابعاد آن برای تمامی سنین، امری بدیهی و پذیرفته است.
به همین خاطر است که امروزه برنامه ریزی در جهت مساعدت و توسعه ی زیرساخت های ورزشی مورد توجه اکید دولت ها قرار گرفته است.
اینجانب به نمایندگی جامعه بزرگ ورزش دانشگاهی، فرا رسیدن هفته تربیت بدنی را به ورزشکاران و کلیه دست اندرکاران ورزش بویژه ورزش دانشگاهی  تبریک عرض می نمایم.
.

کارگاه تخصصی بدنسازی در ورزش فوتسال بصورت الکترونیک برگزار می گردد.

قابل توجه مدیران محترم تربیت بدنی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور

ایرج احسانی 0 65 رتبه مطلب: بدون رتبه

 با توجه به شرایط حاكم بر جامعه در پی شیوع ویروس كووید 19و ضرورت آگاهی بخشی و ارتقای دانش فنی و مدیریتی منابع انسانی شاغل در ورزش دانشجویی، انجمن فوتسال این اداره كل در نظر دارد كارگاه تخصصي " بدنسازي در ورزش فوتسال" را برای کارشناسان، مدیران و مربیان دانشگاهی به صورت الكترونیكی در فضای مجازی برگزار نماید

به اطلاع مي رساند اين دوره در تاریخ 30 مهرماه 1399 به صورت الكترونیكی در فضای مجازی برگزار مي گردد. لطفا ضمن اطلاع رسانی به افراد واجد شرایط (1نفر خانم و 1نفر آقا) برای حضور در كارگاه مذكور، تاكید نمایید حداكثر تا تاریخ 99/7/28 جهت ثبت نام از طریق لینك مستقیم ذیل یا سامانه ستاو (https://setav.ir) اقدام نمایند. شایان ذكر است دوره مذكور برای تمامی مدیران، كارشناسان و مربیان شاغل در ادارات تربیت بدنی دانشگاه ها مجاز می باشد كه پس از طی مراحل ثبت نام اولیه و درج اعلام آمادگی، از طریق دبير انجمن فوتسال (آقای دكتر ابراهيم فلاح-  09122441170  ) تاييديه حضور در دوره مذكور صادر خواهد شد.

به منظور اطلاع از نحوه حضور در كارگاه مذكور  به بخشنامه پيوست مراجعه نماييد.

 

بخشنامه

لینک ثبت نام

توصیه های سازمان بهداشت جهانی درباره انجام فعالیت های بدنی در زمان بیماری کوید 19

توصیه های سازمان بهداشت جهانی درباره انجام فعالیت های بدنی در زمان بیماری کوید 19

ایرج احسانی 0 39 رتبه مطلب: بدون رتبه

بیماری همه گیر کووید 19 بدین معنی است که بسیاری از ما بیشتر از گذشته و زمان معمول در خانه می مانیم و می نشینیم. در این شرایط برای بسیاری از ما دشوار است که به ورزش هایی که معمولاً انجام می دادیم بپردازیم، و برای افرادی که معمولاً تمرینات بدنی زیادی انجام نمی دهند ، حتی سخت تر است. اما در حال حاضر، بسیار مهم است که افراد در هر سن و با هرتوانایی تا حد ممکن فعال باشند.  
سازمان بهداشت جهانی، با هدفWHO’s Be Active campaign کمپین ( " فعال باش") یاری رسانی به شما است که فقط فعال باشید وتفریح ​​کنید. به خاطر داشته باشید، فقط با یک استراحت کوتاه وخارج شدن  از نشستن هاي طولاني ، با انجام 3-4 دقیقه حرکات و فعالیت بدنی با شدت ملایم، مانند پیاده روی یا حرکات کششی، به آرام سازی عضلات، بهبود گردش خون کمک خواهيد كرد.  .

 فایل pdf توصیه های سازمان بهداشت جهانی درباره انجام فعالیت های بدنی در زمان بیماری کوید 19 (کلیک کنید)

 

دوره شطرنج مقدماتي آنلاين به صورت مجازي در سامانه ستاو برگزار مي گردد

قابل توجه مديران محترم تربيت بدني دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي كشور:

ایرج احسانی 0 54 رتبه مطلب: بدون رتبه

 با توجه به شرایط حاكم بر جامعه در پی شیوع ویروس كووید 19و ضرورت آگاهی بخشی و ارتقای دانش فنی و مدیریتی منابع انسانی شاغل در ورزش دانشجویی، انجمن شطرنج این اداره كل در نظر دارد"دوره شطرنج مقدماتی آنلاین" را براي كارشناسان ، مديران و مربيان دانشگاهي برگزار نمايد.

به اطلاع مي رساند اين دوره در تاریخ 21 و 22 مهرماه 1399 به صورت الكترونیكی در فضای مجازی برگزار مي گردد. لطفا ضمن اطلاع رسانی به افراد واجد شرایط (1نفر خانم و 1نفر آقا) برای حضور در كارگاه مذكور، تاكید نمایید حداكثر تا تاریخ 99/7/20 جهت ثبت نام از طریق لینك مستقیم ذیل یا سامانه ستاو (https://setav.ir) اقدام نمایند. شایان ذكر است دوره مذكور برای تمامی مدیران، كارشناسان و مربیان شاغل در ادارات تربیت بدنی دانشگاه ها مجاز می باشد كه پس از طی مراحل ثبت نام اولیه و درج اعلام آمادگی، از طریق مسئول انجمن شطرنج (آقای ابراهیم زاده- 09122052918) تاییدیه حضور در دوره مذكور صادر خواهد شد.

به منظور اطلاع از نحوه حضور در كارگاه مذكور  به بخشنامه پيوست مراجعه نماييد.

بخشنامه

لینک ثبت نام

 

کسب مقام پنجمی تیم دوومیدانی بزرگسالان دانشگاه یزد در مسابقات قهرمانی باشگاههای کشور

تیم دوومیدانی دانشگاه یزد با تصاحب یک مدال طلا ، یک مدال نقره ، پنج مدال برنز و کسب 172 امتیاز عنوان پنجم رقابت های دوومیدانی باشگاههای کشور را بدست آورد

ایرج احسانی 0 35 رتبه مطلب: بدون رتبه

تیم دوومیدانی دانشگاه یزد با تصاحب یک مدال طلا ، یک مدال نقره ، پنج مدال برنز و کسب 172  امتیاز عنوان پنجم رقابت های دوومیدانی باشگاههای کشور را بدست آورد.

بیست و چهارمین دوره مسابقات دوومیدانی قهرمانی باشگاههای کشور با حضور 240 ورزشکار در قالب 13 تیم در روز جمعه 11 مهرماه به پایان رسید.

تیم دوومیدانی دانشگاه یزد برای سومین دوره متوالی در این رقابت ها شرکت نمود و در مجموع سه مرحله پایانی عنوان پنجم باشگاههای کشور را از آن خود نمود.

مصطفی جمشید زهی در مرحله اول مدال طلا و در مرحله سوم یک مدال نقره کسب کرد.

محمدرضا اصلانی و محمدرضا فیروز کوهی در مرحله اول مدال برنز را بدست آوردند.

تیم امدادای 4 در 100 و تیم امدادی 4 در 400 متر نیز سه مدال برنز را از آن خود نمود.

همچنین در پایان در مجموع سه مرحله، هشت مقام چهارمی ، 10 عنوان پنجمی و شش جایگاه ششمی برای تیم دوومیدانی دانشگاه یزد رقم خورد

با حضور معاون وزیر و رییس سازمان امور دانشجویان مراسم تودیع دکتر علیزاده و معارفه آقای بشیریان رئیس جدید فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی برگزار شد

با حضور معاون وزیر و رییس سازمان امور دانشجویان مراسم تودیع دکتر علیزاده و معارفه آقای بشیریان رئیس جدید فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی برگزار شد

ایرج احسانی 0 45 رتبه مطلب: بدون رتبه

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید فدراسیون ملی ورزشهای دانشگاهی کشورمان با حضور دکتر صدیقی معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان ، دکتر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویان، مهندس پرهیزکار معاون پشتیبانی و مدیریت منابع، دکتر علم معاون دانشجویان داخل ، دکتر قراخانلو مشاور رئیس رئیس سازمان و رئیس اکادمی ملی المپیک ، دکتر علیزاده مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان، خوشگفتار مشاور ریاست سازمان و دکتر شریف نژاد رئیس پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی وزارت علوم در محل فدراسیون برگزار شد.

معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان با اشاره به اینکه شیوع بیماری کرونا امکان برنامه ریزی طولانی را در همه عرصه ها سخت کرده است گفت: باید آمادگی حضور در یونیورسیاد احتمالی را داشته باشیم.
وی درآمد زایی را موضوعی مهم بر ارتقای فعالیت های فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی دانست و تاکید کرد باید منابع درآمدی متناسب با شان دانشگاهی برای فدراسیون برقرار کنیم.
دکتر صدیقی در پایان از تلاش های دکتر دهخدا ریاست سابق و دکتر علیزاده سرپرست فدراسیون قدردانی و برای آقای بشیریان آرزوی توفیق کرد.

انتخابات فدراسیون ملی ورزشهای دانشگاهی 5 مهرماه با حضور 4 کاندید به ریاست وزیر علوم برگزار شد. در این انتخابات هادی بشیریان با کسب 26 رای در مجمع موفق به کسب کرسی ریاست این فدراسیون برای چهارسال شد.

پذیرش مقالات جدید دوازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی در پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی آغازشده است.

پذیرش مقالات جدید دوازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی در پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی آغازشده است.

ایرج احسانی 0 57 رتبه مطلب: بدون رتبه

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان به نقل از پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی، با توجه به تعویق زمان برگزاری همایش در اسفندماه سال 1398 به دلیل شیوع بیماری کووید-19 (کرونا)، بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته توسط کمیته اجرایی همایش، مقرر شد ' دوازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی با حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری 'با شعار 'توسعه فناوری ورزشی برای زندگی فعال' و باهدف گردهم آوردن اعضای علمی و اجرایی خانواده ورزش، جهت هم اندیشی، تبادل آخرین دستاوردهای بنیادی، توسعه ای و کاربردی، حرکت در راستای تأمین نیازهای جامعه، توانمندسازی در مسیر تدبیر و امید، توسعه ملی و ارتقاء باورهای بین المللی ' در تاریخ 19 تا 22 آبان سال 1399 و به صورت مجازی برگزار شود.

 

بر اساس این گزارش با توجه به افزایش ظرفیت های ایجادشده به دلیل برگزاری این رویداد بزرگ علمی ورزش کشور در فضای مجازی و به روز نمودن همایش، (دریافت آخرین نتایج یافته های پژوهشی در کشور) دبیرخانه این همایش تا روز یکشنبه 20 مهرماه سال جاری آماده دریافت مقالات جدید اساتید و دانشجویان محترم در محورهای مختلف همایش است.

 

شایان ذکر است: نام نویسی و ثبت نام افرادی که سال گذشته مقالات خود را برای همایش ارسال و در قالب سخنرانی یا پوستر پذیرفته شده بود، به قوت خود باقی است.

 

علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال مقالات خود به نشانی: https://12thcong.ssrc.ac.ir مراجعه کنند.

دکتر حبیب هنری سرپرست انجمن بازی های الکترونیک (e sports)اداره کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان شد

دکتر حبیب هنری سرپرست انجمن بازی های الکترونیک (e sports)اداره کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان شد

ایرج احسانی 0 78 رتبه مطلب: بدون رتبه

 

طی حکمی از سوی دکتر محمدحسین علیزاده مدیر کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان،دکتر حبیب هنری سرپرست انجمن بازی های الکترونیک (E sports) دانشجویان شد.

در این حکم آمده است:

جناب آقای دکتر هنری
باسلام:

احتراما، نظر به ظرورت بهره گیری از فرصت ها و به کار گیری ایده های خلاق و نو، به منظور رشد و پویایی ورزش دانشگاهی به موجب این حکم به مدت یکسال به عنوان سرپرست انجمن ورزش های الکترونیک دانشجویان منصوب می شوید.
امیدوارم در سایه الطاف الهی و مشارکت و همفکری سایر نخبگان و صاحبنظران عرصه تربیت بدنی و ورزش شاهد ارتقای کمی و کیفی این رشته در دانشگاه های کشور باشیم.

 

 

 

 

 

فیلم آموزشی آشنایی با نرم افزار ستاو (واحدهای عمومی)

فیلم آموزشی آشنایی با نرم افزار ستاو (واحدهای عمومی)

ایرج احسانی 0 56 رتبه مطلب: بدون رتبه

لطفا به منظور تهیه ودانلود فایل آموزشی نرم افزار ستاو (واحدهای عمومی) به لینک زیر مراجعه نمایید.

 

 فیلم آموزشی آشنایی با نرم افزار ستاو (واحدهای عمومی)

برگزاری همایش پیاده روی در دانشگاه اراک به مناسبت گرامیداشت روز جهانی ورزش دانشگاهی

برگزاری همایش پیاده روی در دانشگاه اراک به مناسبت گرامیداشت روز جهانی ورزش دانشگاهی

ایرج احسانی 0 49 رتبه مطلب: بدون رتبه

مدیریت تربیت بدنی و فوق برنامه دانشگاه اراک به مناسبت گرامیداشت روز جهانی ورزش دانشگاهی با حضور دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه همایش پباده روی برگزار کرد.

مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان در پیامی انتصاب هادی بشیریان را به سمت ریاست فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی تبریک گفت

ایرج احسانی 0 51 رتبه مطلب: بدون رتبه

 

جناب آقای هادی بشیریان به نمایندگی از خانواده بزرگ ورزش دانشگاهی انتخاب شایسته شما را تبریک می گویم و از درگاه پروردگار توفیق روزافزون را برایتان خواستارم

محمد حسین علیزاده
مدیر کل تربیت بدنی

هادي بشيريان با کسب 26 راي، رئيس فدراسيون ملي ورزش‌هاي دانشگاهي ايران شد

با برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون ورزش های دانشگاهی به ریاست وزیر علوم، هادی بشیریان به عنوان رییس این فدراسیون انتخاب شد.

ایرج احسانی 0 57 رتبه مطلب: بدون رتبه
 


به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان به نقل از فدراسیون ملی ورزشهای دانشگاهی، مجمع انتخاباتی فدراسیون ورزش های دانشگاهی برای انتخاب رییس این فدراسیون صبح امروز شنبه ۵ مهر ماه به ریاست دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فنآوری در سالن اجتماعات این وزارت خانه برگزار شد و در پایان این مجمع، هادی بشیریان با کسب ۲۶رای از مجموع ۴۹ رای به عنوان ریاست فدراسیون ورزش های دانشگاهی برای ۴ سال آینده انتخاب شد.
همچنین  دکترمحمد پورکیانی ۱۵ رای، دکتر داود حومنیان ۲ رای،
ودکتر جمشید همتی ۶ رای را در این مجمع کسب کردند.
براساس این گزارش، پیش از آغاز رای گیری ، دکترنصیرزاده و دکترشهلایی از ادامه حضور در انتخابات انصراف دادند.
دکتر صدیقی معاون وزیر علوم و ریاست سازمان امور دانشجویان و دکتر علیزاده مدیرکل تربیت بدنی این سازمان، دکتر عبد الحمید احمدی، معاون وزیر ورزش و امور جوانان و خانم طاهریان نایب رییس کمیته ملی المپیک نیز در این مجمع حضور داشتند.
فدراسیون ملی ورزشهای دانشگاهی از سال 1384 آغاز به کار کرده و امروز سومین مجمع انتخابات ریاست این فدراسیون برگزارشد.

 

دکتر محمد حسین علیزاده مدیر کل تربیت بدنی طی پیامی، روز جهانی ورزش دانشگاهی را به همه دانشگاهیان تبریک گفت

دکتر محمد حسین علیزاده مدیر کل تربیت بدنی طی پیامی، روز جهانی ورزش دانشگاهی را به همه دانشگاهیان تبریک گفت

ایرج احسانی 0 78 رتبه مطلب: بدون رتبه

سازمان ملل متحد (یونسکو) به پاس گرامیداشت فعالان حوزه ورزش دانشجویی و همچنین بمنظور توسعه و تعمیم ورزش در بین جوانان و فرهیختگان جامعه ورزش دانشجویی، روز بیستم سبتامبر را بعنوان روز جهانی ورزش دانشجویی نام گذاری کرد. از اینرو به نمایندگی از جامعه بزرگ ورزش دانشگاهی، این روز را به تمامی دست اندرکاران و فعالان حوزه ورزش کشور به ویژه فعالان ورزش دانشجویی تبریک عرض نموده و با توجه به نقش ارزنده دانشگاه ها در نهادینه کردن ورزش و توسعه فرهنگ تندرستی در بین دانشجویان،  به ضرورت ارتقای تندرستی و حفظ سلامت جسمانی و روانی دانشجویان از طریق ورزش و فعالیت های بدنی تاکید می نمایم.

جلسه مجازی دبیران مناطق دهگانه در ورزش قهرمانی برگزار گردید

جلسه مجازی دبیران مناطق دهگانه در ورزش قهرمانی برگزار گردید

ایرج احسانی 0 114 رتبه مطلب: بدون رتبه

در این جلسه موضوعات مربوط به برگزاری رویدادهای ورزش قهرمانی ( ادامه مسابقات منطقه ای کسب سهمیه المپیاد پانزدهم، مسابقات قهرمانی مجازی و آنلاین) مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .همچنین در پایان جلسه از دبیران محترم درخواست گردید دو نفر از دبیران به نمایندگی، کلیه فعالیت ها و تجربیات ورزشی دبیرخانه ها و دانشگاه ها را گردآوری و به اداره کل ارسال نمایند.

بازتاب خبری افتتاح پرژه های ورزشی دانشگاه ها در رسانه ها

بازتاب خبری افتتاح پرژه های ورزشی دانشگاه ها در رسانه ها

ایرج احسانی 0 78 رتبه مطلب: بدون رتبه

اطلاعیه های های ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص استفاده از اماکن و فضاهای ورزشی

اطلاعیه های ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص استفاده از اماکن و فضاهای ورزشی

ایرج احسانی 0 319 رتبه مطلب: بدون رتبه

با استناد به سياست هاي ستاد ملي مديريت بيماري كرونا و عطف به بخشنامه وزارت بهداشت مبني بر بازگشايي و استفاده از اماكن ورزشي و دستوالعمل مصوب وزارت ورزش و جوانان (دستوالعمل بازگشايي اماكن ورزشي پس از كنترل همه گيري كويد 19) ،فعاليت كليه اماكن و فضاهاي ورزشي دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي كشور ميبايست مطابق آیين نامه ها و دستوالعمل هاي وزارت ورزش و جوانان انجام پذيرد. با توجه به ضرورت رعایت نكات ايمني بهداشتي و به منظور پيشگيري مجدد همه گيري ويروس كوويد 19 به پيوست ارائه مي گردد.

 

اطلاعیه های ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص برگزاری فعالیت های ورزشی
 

راهنمای مراحل بازگشایی اماکن ورزشی پس از کرونا

 

 

رئيس سازمان امور دانشجويان:ايجاد امکانات ورزشي در جوارخوابگاه‌هاي دانشجويي در راستاي سلامت دانشجويان است

معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان با بیان ایجاد امکانات ورزشی مانند زمین چمن، زمین کفپوش و سالن ورزشی در جوار خوابگاه های دانشجویی گفت: این اقدام در راستای توجه بیشتر به سلامتی دانشجویان است تا فرصت بیشتری برای ورزش داشته باشند.

ایرج احسانی 0 52 رتبه مطلب: بدون رتبه

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان دکتر مجتبی صدیقی روز چهار شنبه در آیین مجازی افتتاح 27پروژه ورزشی دانشگاه ها گفت: در همه دانشگاه ها اتاق تندرستی ایجاد شده است و در اکثریت دانشگاه ها نیز مرکز مشاوره سلامت دایر شده است تا به دانشجویان در امر ورزش مشاوره تخصصی بدهد.
وی افزود: طی سال های اخیر 141 پروژه ورزشی زودبازده در همجواری خوابگاه های دانشجویی به بهره برداری رسیده است و در دانشگاه ها 74 اتاق تندرستی و76 مرکز مشاوره تندرستی ایجاد و 72 سالن ورزشی تجهیز شده است.
دکتر صدیقی با تاکید بر اهمیت سلامتی دانشجویان برای مسئولان وزارت علوم گفت: چندین سال است که طرح غربالگری جسمانی دانشجویان انجام می شود تا انواع آسیب های اسکلتی و بدنی آنان مشخص و برای درمان اقدامات لازم توصیه شود.
وی اظهار داشت: در آخرین طرح غربالگری صورت گرفته توسط مراکز مشاوره تندرستی دانشگاه ها 40 هزار کارنامه سنجش جسمانی صادر شده است و این اطلاعات در حال آنالیز تخصصی است.

با برگزاري آيين مجازي افتتاح 26 پروژه در سازمان امور دانشجويان، 24000 متر مربع به فضاي ورزشي دانشگاه‌ها اضافه شد

با حضور ریاست سازمان امور دانشجویان، مسئولان وزارت علوم و سازمان برنامه و بودجه، 27 پروژه دانشگاهی به صورت مجازی افتتاح و 24000 متر مربع به فضای ورزشی دانشگاه ها اضافه شد.

ایرج احسانی 0 69 رتبه مطلب: بدون رتبه
 

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان در این آیین مجازی که به مناسبت هفته دولت و بازگشایی دانشگاهها صورت گرفت؛ 18 زمین چمن مصنوعی، 4 کفپوش زمین روباز، 4 سالن بدن سازی، و سوله ورزشی و یک سالن تیراندازی در 23 دانشگاه و موسسه آموزش عالی به صورت همزمان افتتاح شد.
بر اساس این گزارش برای بهره برداری از این پروژه ها نه میلیارد و هفتصد میلیون تومان هزینه صرف شده است و در دانشگاههای علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان، خلیج فارس، هرمزگان، جهرم، سراوان، زابل، شهید باهنر کرمان، ولی عصر( عج) رفسنجان، مرکز آموزش عالی لامرد، صنعتی قم، مرکز آموزش عالی محلات، نهاوند، بزرگمهر قائنات، مرکز آموزش عالی فنی و مهندسی بویین زهرا، رازی کرمانشاه، شهید بهشتی، مجتمع آموزش عالی مهندسی اسفرایین، صنعتی ارومیه، مرکز آموزش عالی شیروان، مجتمع آموزش عالی گناباد، آموزشکده فنی و حرفه ای پسران، شهید مدنی آذربایجان، هنر اسلامی تبریزو صنعتی سهند به بهره برداری رسیدند.
مهندس پرهیزکار ابیانه معاون پشتیبانی و مدیریت منابع و دکتر علیزاده مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان، دکتر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویان و دکتر اسماعیلی مدیرکل طرح های عمرانی وزارت علوم در این آیین حضور داشتند.

افتتاح زمین چمن مصنوعی دانشگاه جهرم

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه جهرم؛ در این آیین که با حضور دکتر صدیقی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان و سایر مسئولین وزارت عتف به صورت مجازی برگزار شد، زمین چمن مصنوعی دانشگاه جهرم افتتاح گردید.

ایرج احسانی 0 56 رتبه مطلب: بدون رتبه


در این مراسم که به صورت مجازی و آنلاین صورت گرفتف دکتر مینایی ریاست دانشگاه با اشاره به اهمیت سلامت جسمی و روحی دانشجویان افزود: ایجاد امکانات ورزشی در دانشگاه جهرم مانند زمین چمن، سالن سرپوشیده، باشگاه ورزشی و مرکز سلامت و تندرستی در راستای توجه بیشتر به سلامتی دانشجویان است تا فرصت بیشتری برای ورزش داشته باشند و به تقویت بنیه جسمی و روحی خود بپردازند.
وی در پایان تصریح کرد: در دانشگاه جهرم نیز مرکز مشاوره سلامت دایر شده است تا به دانشجویان در امر ورزش مشاوره تخصصی داده شود.
شایان ذکر است که زمین چمن مصنوعی دانشگاه جهرم با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد ریال و در مساحت 1000 متر مربع ساخته شده است.

تصاویر منتخب گالری
لینک های مفید