X
اخبار و رویدادهای ورزش دانشگاهی
در گفتگو با آقای دکتر سیف الدینی مدیر تربیت بدنی دانشگاه شهیدباهنر کرمان و دبیر منطقه 8 ورزش دانشگاه ها،  یکی از مشکلات دبیرخانه های منطقه را کمبود نیروی انسانی متخصص عنوان کردند.
ایرج احسانی

در گفتگو با آقای دکتر سیف الدینی مدیر تربیت بدنی دانشگاه شهیدباهنر کرمان و دبیر منطقه 8 ورزش دانشگاه ها، یکی از مشکلات دبیرخانه های منطقه را کمبود نیروی انسانی متخصص عنوان کردند.

در گفتگو با آقای دکتر سیف الدینی مدیر تربیت بدنی دانشگاه شهیدباهنر کرمان و دبیر منطقه 8 ورزش دانشگاه ها، یکی از مشکلات دبیرخانه های منطقه را کمبود نیروی انسانی متخصص عنوان کردند.

محمدرضا امیرسیف الدینی  مدیر تربیت بدنی دانشگاه شهیدباهنر کرمان و دبیر منطقه 8 ورزش دانشگاه ها، دارای مدرک دکترای بیومکانیک ورزشی هستم. بالغ بر 11 سال سابقه مدیریتی در تربیت بدنی دانشگاه شهید باهنر کرمان و حدود 5 سال سابقه در دبیرخانه مناطق ورزشی دانشگاه ها و همچنین در هیات ورزش های دانشگاهی استان را دارم.

اهم فعالیت های صورت گرفته در منطقه (دبیرخانه) در سال 1398، برگزاری مسابقات منطقه جهت انتخابی پانزدهمین المپیاد فرهنگی-ورزشی سال 1399 گیلان در 11 رشته دختران و 11 رشته پسران برگزار گردید که تقریبا تمام مسابقات به اتمام رسیده است و فقط فینال فوتسال و فوتبال در بخش پسران و همچنین ووشو در بخش دختران و پسران بین استانی در منطقه باقیمانده است. همچنین برگزاری 1 کارگاه آموزشی ویژه کارشناسان و مدیران منطقه جهت آشنایی با سامانه اداره کل تربیت بدنی وزارت عتف و برگزاری 3 جلسه کارگاه از سوی مرکز مشاوره ورزشی و تندرستی اداره تربیت بدنی دانشگاه و همچنین 2 جلسه مربوط به مدیران تربیت بدنی دانشگاه های منطقه در سال 1398 انجام شده است. ضمنا برنامه عملیاتی سال 99 دانشگاه و منطقه تدوین و اجرایی نمودن آن منوط به وضعیت شیوع ویروس کرونا می باشد.

در خصوص ساختار مناطق به نظر بنده ساختار فعلی که شامل ده منطقه می باشد را مناسب می دانم و این موجب افزایش مشارکت دانشجویان در مسابقات منطقه و کشوری شده است ولی مشکلی که وجود دارد کمبود منابع مالی اختصاص یافته به دبیرخانه های منطقه می باشد که متناسب با فعالیتهای مختلفی که دبیرخانه ها باید در منطقه داشته باشند نیست.

  • بنظر شما مهمترین مشکلات پیش روی ورزش دانشگاهها کدام است وپیشنهادشما درراستای رفع ان چیست؟

شاید در این بخش هم مهمترین مشکل منابع مالی مربوط به ادارات تربیت بدنی دانشگاهها باشد که اجازه فعالیتهای بیشتر و گسترده تر را به مدیران نمی دهد و کمبود نیروی انسانی متخصص در ادارات می باشد که این موجب مشکلاتی در امر برگزاری و اعزام به مسابقات ایجاد خواهد نمود.

در خصوص تعامل دبیرخانه منطقه با اداره کل، خوشبختانه تعامل بسیار خوبی با همکاران در اداره کل تربیت بدنی وزارت عتف وجود دارد و این امر موجب شده که تمامی کارهای مربوطه بسیار خوب و منظم انجام پذیرد، البته این مورد را بهتر است که اداره کل تربیت بدنی اظهار نظر بفرمایند.

  • با توجه به شرایط موجود (شیوع کرونا)،آیا به منظور انجام فعالیتهای ورزشی دانشجویان در خانه برنامه ای از سوی دبیرخانه یا دانشگاه های ذیربط منطقه پیش بینی و صورت گرفته است؟

متاسفانه از سوی دبیرخانه و دانشگاههای منطقه برنامه خاصی ارائه نشده است ولی همکاران اداره و دانشکده تربیت بدنی به شکل های مختلف و مستقل در فضاهای مجازی برنامه های ورزشی را جهت استفاده عموم قرار داده اند.

 

مطلب قبلی دکتر علیزاده در گفتگو با روابط عمومی سازمان امور دانشجویان اعلام کردند، سرانه فضاهای ورزشي دانشجويان در سال 99 به دو متر مربع خواهد رسید.
مطلب بعدی در کفتگو با دبیر منطقه 5 ورزش دانشگاه ها بر لزوم مشارکت دانشگاه های مناطق به منظور پر کردن اوقات فراغت دانشجویان در شرایط کرونایی تاکید شد.
Print
132 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
تصاویر منتخب گالری
لینک های مفید