X
اخبار و رویدادهای ورزش دانشگاهی
در گفتگو با  مسیحای اکبر معاون اداره کل تربیت بدنی: کلیه فعالیت های ورزشی در دانشگاه ها بر اساس آیین نامه ، دستورالعمل هاو بخشنامه های ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا انجام می کیرد.
ایرج احسانی

در گفتگو با مسیحای اکبر معاون اداره کل تربیت بدنی: کلیه فعالیت های ورزشی در دانشگاه ها بر اساس آیین نامه ، دستورالعمل هاو بخشنامه های ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا انجام می کیرد.

در گفتگو با مسیحای اکبر معاون اداره کل تربیت بدنی: کلیه فعالیت های ورزشی در دانشگاه ها بر اساس آیین نامه ، دستورالعمل هاو بخشنامه های ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا انجام می کیرد.

با توجه به شيوع بيماري كرونا و الزم بر ماندن در خانه در شرايطي كه دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي تعطيل بودند اداره كل تربيت بدني پویش دانشجويي «در خانه می‌مانیم و ورزش می‌کنیم» را  با هدف ماندن در خانه و خود مراقبتي از طريق سبك زندگي سالم و فعال را تبليغ كرد. بر اين اساس اداره كل همراستا با سياست هاي پيشگيرانه براي اجراي طرح پويش ضمن بررسي ظرفيت هاي موجود در دانشگاه هاي كشور اقدام به راه اندازي و به روزرساني سامانه " ستاو" با هدف ارائه خدمات آموزشي و ورزشي به دانشگاهيان از طريق انجام فعاليت ها و تمرينات ورزشي به وسيله اشتراك گذاري اين سامانه در فضاي مجازي  نموده است.

 اين سامانه با همكاري و هماهنگي دانشگاه صنعتي اصفهان در زير مجموعه مديريت تربيت بدني دانشگاه (مركز تندرستي و مشاوره ورزشي) فعاليت دارد. از سوي ديگر استفاده از ظرفيت هاي آموزش الكترونيك و انجام مسابقات به صورت انلاين در دستور كار انجمن هاي ورزشي اين اداره كل قرار گرفت كه تا كنون مسابقات دارت و شطرنج برگزار گرديده است

باید اعلام کنم با بررسي هاي صورت گرفته و پيروي از سياست هاي ستاد ملي مديريت بيماري كرونا و عطف به بخشنامه وزارت بهداشت مبني بر بازگشايي و استفاده از اماكن ورزشي و دستوالعمل مصوب وزارت ورزش و جوانان (دستوالعمل بازگشايي اماكن ورزشي پس از كنترل همه گيري كويد 19) ،فعاليت كليه اماكن و فضاهاي ورزشي دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي كشور ميبايست مطابق آیين نامه ها و دستوالعمل هاي وزارت ورزش و جوانان انجام پذيرد. با توجه به ضرورت رعایت نكات ايمني بهداشتي اين دستوالعمل به منظور پيشگيري مجدد همه گيري ويروس كوويد 19 به پيوست ارائه مي گردد.

با توجه به شرایط بوجود آمده تصمیم گیری در خصوص وضعیت و شرایط برگزاری مسابقات و المپیاد پانزدهم چگونه پیش خواهد رفت؟

اداره کل بلافاصله پس از شیوع بیماری کرونا در سطح کشور وقتی چند روز قبل از ابلاغ رسمی ممنوعیت اجرای رویدادهای ورزشی از سوی مراجع ذیربط، برای ایمنی عزیزان دانشجو طی بخشنامه ای کلیه فعالیت های ورزشی را متوقف نمود. اما با توجه به تداوم وضعیت موجود  بر اساس سیاست های ابلاغی از سوی ستاد مقابله با کرونا، مبنی براجرای فعالیت های آموزشی دانشگاه ها به صورت مجازی، اداره کل تربیت بدنی تعیین تکلیف باقیمانده مسابقات کسب سهمیه و اجرای پانزدهمین المپیاد ورزشی که مقرر بود تابستان سال جاری به میزبانی دانشگاه گیلان برگزار گردد را در دستور کار خود قرار داد. بر این اساس ضمن بررسی کارشناسی و نظر سنجی از جمعی از صاحب نظران و متخصصین و نیز استماع نظرات دبیران مناطق دهگانه ورزش دانشگاه ها و دانشگاه میزبان، مقرر شد تصمیم نهایی در آینده نزدیک به کلیه دانشگاه ها و بخش های ذیربط ابلاغ گردد.

لینک های مرتبط:

بخشنامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

بخشنامه وزارت ورزش و جوانان

لیست رشته های ورزشی

دستورالعمل بازگشایی اماکن ورزشی پس از کنترل کوید 19

مطلب قبلی برگزاری بزرگترین مسابقه آنلاین شطرنج دانشجویان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور
مطلب بعدی قابل توجه مدیران محترم تربیت بدنی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور
Print
118 رتبه بندی این مطلب:
2/0

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
تصاویر منتخب گالری
لینک های مفید