X
اخبار و رویدادهای ورزش دانشگاهی
دکتر علیزاده در گفتگو با روابط عمومی سازمان امور دانشجویان اعلام کردند، سرانه فضاهای ورزشي دانشجويان  در سال  99 به دو متر مربع خواهد رسید.
ایرج احسانی

دکتر علیزاده در گفتگو با روابط عمومی سازمان امور دانشجویان اعلام کردند، سرانه فضاهای ورزشي دانشجويان در سال 99 به دو متر مربع خواهد رسید.

دکتر علیزاده در گفتگو با روابط عمومی سازمان امور دانشجویان اعلام کردند، سرانه فضاهای ورزشي دانشجويان در سال 99 به دو متر مربع خواهد رسید.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، دکتر محمد حسین علیزاده اظهار داشت: برگزاری مسابقات در سطح مناطق دهگانه در رشته هاي المپيادي شامل 18رشته پسران و 14 رشته دختران، برگزاری مسابقات استانی فوتبال و ووشو برای پسران و فوتسال و ووشو برای دختران در 31 استان با محوریت دانشگاه های منتخب استان از جمله این اقدامات در سال98 است.
دکتر علیزاده برگزاري اردوهاي انتخابي و تداركاتي تيم هاي منتخب وزارت علوم با هماهنگي فدراسيون ملي ورزش هاي دانشگاهي جهت اعزام به رويدادهاي بين المللي آسیایی و جهاني دانشگاهي در رشته های فوتبال، بسكتبال 3*3 ، كاراته ، فوتسال،كشتي آزاد و فرنگي، ووشو، و وزنه برداري را از جمله اقدامات این اداره کل در سال گذشته برشمرد.
مدیر کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان تاکید کرد: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته برای برگزاری المپیاد قهرمانی ورزش دانشجویی در دانشگاه گیلان در تابستان سال 99، بخش قابل توجهی از اقدامات اداره کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان به فراهم کردن مقدمات برگزاری این المپیاد و هماهنگی های مورد نیاز اختصاص یافت.
وی گفت: حدود 30 درصد از مسابقات منطقه ای کسب سهمیه المپیاد پانزدهم بعد از اعلام توقف رویدادهای ورزشی به دلیل شیوع کرونا به آینده موکول شد، که بلافاصله پس از اعلام وضعیت عادی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا برگزار خواهد شد.
دکتر علیزاده درادامه، گزارش عملکرد واحدهای مختلف تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان را به شرح ذیل ارائه کرد.
در بخش زیرساخت ها و تجهیزات ورزشی این اداره کل با همکاری سازمان امور دانشجویان و اداره کل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و نیز صندوق رفاه دانشجویان در سال 98، اقدام به احداث 19پروژه چمن مصنوعی ، 25کفپوش زمین روباز ورزشی و نیز تجهیز 14 اتاق تندرستی، 14 سالن ورزشی، 19 مرکز مشاوره تندرستی ورزشی و تکمیل و احداث 5 استخرسرپوشیده و 16 سالن چند منظوره اقدام نموده است.
همچنین تجهیز زمین روباز ورزشی در5 دانشگاه،کمک به تکمیل 30 پروژه ه چمن مصنوعی آغاز شده در سال 97 و راه اندازی پیست دوچرخه و تهیه دوچرخه در 3دانشگاه از دیگر اقدامات اداره کل تربیت بدنی در سال 98 بود که با اقدامات خوبی که در بخش زیرساخت ها و تجهیزات ورزشی انجام شده ، سرانه فضای ورزشی دانشجویان به بیش از دو مترمربع افزایش یافته است.
واحد آموزش اداره کل تربیت بدنی در سال 98 در راستای ارتقای سطح دانش مربیان و کارشناسان به برگزاري 11 دوره مربيگري و داوري در سطح بين المللي، ملي و منطقه اي اقدام کرد . در این ارتباط برگزاری دوره 6 روزه بين المللي تنيس روي ميز در سطح يك با همكاري فدراسيون تنيس روي ميز و 8 دوره داوري و مربيگري ژيمناستيك، تيراندازي با تفنگ و تپانچه، كاراته در سطح ملي و 2 دوره مربيگري به صورت منطقه اي از جمله این دورها است.
علیزاده گفت: در ورزش همگانی اداره کل تربیت بدنی در سال 98 اقدامات مختلفی را انجام داده است که برگزاری جشنواره ورزشی بهاره در 82 دانشگاه، برگزاری جشنواره ورزش همگانی(استانی) در 29 استان ، برگزاری چهارمین المپیاد ورزش های همگانی با مشارکت حدود 4000 نفر از140 دانشگاه و مرکز آموزش عالی در دو بخش پسران به میزبانی دانشگاه بوعلی سینا و دختران به میزبانی دانشگاه الزهرا(س)و نیز، گرامیداشت هفته تربیت بدنی در 63 دانشگاه (با جمعیت 10074 نفر) از جمله این اقدامات است.
مدیر کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان در خصوص برنامه های سال 99 این اداره کل گفت: با توجه به راه اندازی اتاق های تندرستی و مراکز مشاوره تندرستی در اکثریت دانشگاههای کشور در سال 98، اداره کل تربیت بدنی تجهیز و بهسازی بیشتر این مراکز و توانمند سازی کارشناسان را از طریق آموزش و طراحی نرم افزار در دستور کار دارد.
دکتر علیزاده افزود: امسال همانند سال گذشته احداث و تکمیل زیر ساخت های ورزشی در دانشگاهها از قبیل زمین چمن، زمین کفپوش رو باز و استخر و سالن های ورزشی از جمله برنامه های این اداره کل است که با همکاری و مشارکت سازمان امور دانشجویان، اداره کل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و صندوق رفاه دانشجویان پیگیری خواهد شد.
مدیر کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: واحد اموزش این اداره کل نیز چندین برنامه آموزشی ویژه مدیران و کارشناسان تربیت بدنی دانشگاه ها و انجمن هاتی ورزشی تدارک دیده است و انجام چند طرح پژوهشی از جمله علایق سنجی و نیاز سنجی ورزشی در بین دانشجویان ،پژوهش آسیب شناسی المپیادهای ورزش دانشجویی و ارائه الگو آسیب شناسی انجمن های ورزشی اداره کل تربیت بدنی و آسیب شناسی در وضعیت ارائه درس تربیت بدنی 1 و 2 و ارائه الگوی مناسب در دستور کار این اداره کل قرار دارد.
به گفته دکتر علیزاده، در بخش ورزش قهرمانی اداره کل تربیت بدنی علاوه بر برنامه های مرتبط با برگزاری پانزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان برگزاري مسابقات قهرماني كشور، در رشته هاي غيرالمپيادي درشش ماهه دوم سال 99 و همكاري با فدراسيون ملي ورزش هاي دانشگاهي در برگزاري اردوهاي آمادگي به منظور تشكيل تيم هاي ملي دانشجويي جهت اعزام به مسابقات جهاني و یونیورسیاد دانشجويي را در دستور کار خود دارد.
وی افزود: همچنین در بخش همگانی این اداره کل نیز در سال 99 برگزاری برنامه گرامیداشت هفته تربیت بدنی، برگزاری انتخابات انجمن های ورزشی، برگزاری جشنواره ورزشی پاییزه ، برگزاری جشنواره ورزشی زمستانه، توسعه همگاني رشته هاي ورزشي در دانشگاه هاي كشور 32 رشته ورزشی و اجرای فعالیت های تفریحی ورزشی و اوقات فراغت بومی محلی کوهپیمایی اردوهای طبیعت در دانشگاه ها و کلیه فعالیت هایی که به مناسبت های گوناگون از قبیل روز جهانی ورزش دانشجویی،گرامیداشت روز دانشجو تنظیم می شود. اقدام خواهد کرد.

 

مطلب قبلی دکتر مهرداد عنبریان مدیر تربیت بدنی دانشگاه بوعلی سینا همدان و دبیر منطقه 4 ورزش دانشگاه های کشور : ساختار منطقه ای سبب شده است که تعداد زیادی از دانشجویان در رقابت ها حضور داشته باشند.
مطلب بعدی در گفتگو با آقای دکتر سیف الدینی مدیر تربیت بدنی دانشگاه شهیدباهنر کرمان و دبیر منطقه 8 ورزش دانشگاه ها، یکی از مشکلات دبیرخانه های منطقه را کمبود نیروی انسانی متخصص عنوان کردند.
Print
175 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
تصاویر منتخب گالری
لینک های مفید