X
اخبار و رویدادهای ورزش دانشگاهی
دکتر محمد حسن عبدالهی مدیر تربیت بدنی دانشگاه شیراز و دبیر منطقه 7 ورزش کشور یکی از مشکلات اصلی تربیت بدنی دانشگاه ها بویژه دانشگاه های کوچک را نداشتن ساختار مناسب دانست.
ایرج احسانی

دکتر محمد حسن عبدالهی مدیر تربیت بدنی دانشگاه شیراز و دبیر منطقه 7 ورزش کشور یکی از مشکلات اصلی تربیت بدنی دانشگاه ها بویژه دانشگاه های کوچک را نداشتن ساختار مناسب دانست.

دکتر محمد حسن عبدالهی مدیر تربیت بدنی دانشگاه شیراز و دبیر منطقه 7 ورزش کشور یکی از مشکلات اصلی تربیت بدنی دانشگاه ها بویژه دانشگاه های کوچک را نداشتن ساختار مناسب دانست.

 لطفا خودتون را معرفی نمایید و میزان تحصیلات و سابقه مدیریت تربیت بدنی  و دبیرخانه را بفرمایید؟

بنده محمد حسن عبدالهی دکترای مدیریت ورزشی عضو هیات علمی دانشگاه شیراز ودارای سوابق مدیریت تربیت بدنی دانشگاه شیرازو دبیر دبیرخانه منطقه 7به مدت یک سال - رئیس هیات ورزش دانشگاهی استان فارس به مدت یک سال

رئیس مرکز تندرستی دانشگاه به مدت 3 سال

      اهم فعالیت های صورت گرفته در منطقه (دبیرخانه) در سال گذشته(98) و برنامه های سال آتی (99)رابیان نمایید؟

  • برگزاری جلسات با مدیران تربیت بدنی دانشگاه های منطقه 7 در خصوص نحوه برگزاری مسابقات قهرمانی منطقه ( سال 98 )
  • برگزاری کارگاه آموزشی سامانه توسعه ورزش های همگانی جهت کارشناسان و مدیران منطقه ( سال 98 )
  • برگزاری کلاس مربیگری شنا و دوره 13 تئوری جهت دانشجویان ( سال 98 )
  •  
  • برنامه ریزی و اجرای ارزیابی تربیت بدنی دانشگاه های منطقه 7با هماهنگی اداره کل( سال 98 )
  • ارزیابی مراکزتندرستیو مشاوره ورزشی دانشگاه های منطقه 7 ( سال 98 )
  • برگزاری ادامه مسابقات قهرمانی منطقه ( سال 99 )
  • برگزاری کارگاه های آموزشی و کلاسهای مربیگری و داوری ( سال 99 )
  • حمایت مالی به کلیه دانشگاه های منطقه ( سال 99 )
  • برگزاری جلسات با مدیران تربیت بدنی ( سال 99)

در خصوص ساختار به نظرم ساختار فعلی که شامل ده منطقه می باشد را از حیث افزایش مشارکت دانشجویان در سطح منطقه مناسب می دانم  اما به دلیل اینکه از هرمنطقه فقط یک سهمیه جهت حضور در المپیاد وجود دارد باعث عدم انگیزش بعضی از مسئولین در اعزام تیم های خود به دلیل اینکه سهمیه المپیاد  را کسب نمی کنند  میشود .

متاسفانه مشکل اصلی دانشگاه ها بخصوص دانشگاه های کوچک عدم برخورداری از ساختار مستقل اداره تربیت بدنی یا کارشناس ورزش در آن دانشگاه می باشد و کارشناسان سایر امور غیرورزشی آن دانشگاه امور مربوط به ورزش را انجام می دهند که متاسفانه همین امر که کارشناسان غیر مرتبط اشراف کلی به مسایل ورزشی ندارند باعث مشکلاتی در این زمینه می شود که بایستی در این زمینه اداره کل تمهیداتی را در نظر بگیرد که  دانشگاه ها حداقل یک نیروی کارشناس ورزش در اختیار داشته باشند . البته ناگفته نماند مسایل مادی و مالی دانشگاه ها هم بی تاثیر نیست و کلیه مسئولین دانشگاه ها با بودجه ای  که در اختیار دارند اولویت کاری آنها  بر دیگر مسایل ( آموزش ، تغذیه ، خوابگاه ،..... ) می باشد و متاسفانه ورزش در جایگاه آخر می باشد .

 

تعامل ان دبیرخانه با اداره کل تربیت بدنی را چگونه ارزیابی می کنید؟

در وهله اول باید مسئولین اداره کل تربیت بدنی در این خصوص اظهار نظر نمایند ولی این دبیرخانه با توجه به اینکه یک پست مستقل به عنوان کارشناس دبیرخانه منطقه 7 در نظر گرفته است تمام سعی و تلاش خود را جهت اجرای این مهم می نماید که تمامی امور به نحو احسنت انجام پذیرد .

با توجه به شرایط موجود (شیوع کرونا)،آیا به منظور انجام فعالیتهای ورزشی دانشجویان در خانه برنامه ای از سوی دبیرخانه یا دانشگاه های ذیربط منطقه پیش بینی و صورت گرفته است؟

مدیریت تربیت بدنی دانشگاه شیراز اقدام به راه اندازی پیج اینستا گرام shirazu.sport    نموده است که در این پیج برنامه های تمرینی و همچنین مسابقات ورزشی به صورت مجازی گذاشته میشود و همپچنین کلیه دانشجویان عضو این پیج طی اطلاعیه ای از وجود اپلیکیشن ستاو آگاهی داشته و در نظرات کاربران بازخورد خوبی نسبت به این پیج و اپلیکیشن مشاهده شده است .

مطلب قبلی جلسه کمیته توسعه ورزش های همگانی با حضور اعضای این کمیته ومدیران استان‌های ورزشی بصورت مجازی در سازمان امور دانشجویان برگزار شد.
مطلب بعدی برگزاری بزرگترین مسابقه آنلاین شطرنج دانشجویان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور
Print
233 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
تصاویر منتخب گالری
لینک های مفید