X
اخبار و رویدادهای ورزش دانشگاهی
سرپرست سازمان امور دانشجویان بر تداوم ایجاد امکانات ورزشی در دانشگاهها تاکید کرد
ایرج احسانی

سرپرست سازمان امور دانشجویان بر تداوم ایجاد امکانات ورزشی در دانشگاهها تاکید کرد

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، دکتر غلامرضا غفاری در این آیین مجازی گفت: ورزش دانشجویی نقش مهمی در نشاط و پویایی محیط دانشگاه دارد و در همین راستا است که مسئولان وزارت علوم و دانشگاهها به توسعه امکانات ورزشی اهتمام دارند و در طول سال شاهد اففتاح پروژه های مختلف ورزشی هستیم.

وی ابراز امیدواری کرد: در آینده نزدیک شرایط کرونایی از کشور رخ ببندد و دانشجویان بتوانند با حضور دانشگاه و پیگیری تحصیلات خود، از امکانات ورزشی نیز در راستای سلامت جسم و روان خود استفاده کنند.

دکتر محمد حسین علیزاده، مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان نیز در این آیین گفت: در چهار سال اخیر، از سال 96 تا 1400، تعداد 124 پروژه زود بازده مورد نیاز دانشجویان در زمینه های زمین روباز، کفپوش و پیست دوچرخه سواری تعریف شد و تا کنون 100 پروژه به بهره برداری کامل رسیده است؛ سه پروژه در شرف افتتاح است و 21 پروژه نیز در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.

وی با تشکر از مساعدت دفتر طرح های عمرانی وزارت علوم در حمایت از پروژه های ورزشی دانشگاهها گفت: این حمایت ها با اختصاص 5 میلیارد تومان در سال 96 شروع شد و با روندی صعودی ادامه داشته است و در سال جاری 31 میلیارد تومان از طرف این دفتر به این پروژه ها اختصاص یافته است.

وی تاکید کرد:  بسیاری از پروژه های ورزشی با کمک و مساعدت صندوق رفاه دانشجویان و در مجاورت خوابگاههای دانشجویی ایجاد شده است تا دسترسی دانشجویان به امکانات ورزشی آسان تر شود.

دکتر علیزاده با اشاره به اینکه افتتاح پروژه های ورزشی در طول سال و به مناسبت هایی مانند هفته تربیت بدنی، هفته دولت، روز دانشجو و دهه فجر ادامه داشته است گفت: امروز نیز 16 پروژه شامل 4 زمین چمن مصنوعی، 5 پیست دوچرخه سواری، 5 مرکز مجهز مشاوره تندرستی، 1 کفپوش زمین روباز و 1 زمین ورزشی ساحلی به بهره برداری می رسد و 21 هزار مترمربع به فضای ورزش دانشگاهها افزوده می شود.

مطلب قبلی با حضور سرپرست سازمان امور دانشجویان، 16 پروژه ورزشی در دانشگاهها به بهره برداری رسید
مطلب بعدی مسابقات مجازی قهرمانی ایروبیک ژیمناستیک دانشجویان دختر  دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور برگزار می گردد.
Print
203 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
تصاویر منتخب گالری
لینک های مفید