پنجشنبه, 27 تير, 1398


شما در اين صفحه هستيد >> اخبار  


جدیدترین اخبار و رویدادهای ورزش دانشگاهی
سوت پايان المپياد فرهنگي ورزشي دانشجويان پسر كشور در دانشگاه شيراز
سوت پايان المپياد فرهنگي ورزشي دانشجويان پسر كشور در دانشگاه شيراز

چهاردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر سراسر کشور شامگاه پنجشنبه در شیراز به کار خود پایان داد و نتایج نهایی این المپیاد در ۱۴ رشته مشخص شد.

این آیین با حضور ،دکتر نادگران ، رئیس دانشگاه شیراز ، جمعی از اساتید دانشگاه و مسئولان استانی و کشوری در مجتمع فرهنگی رفاهی دانشگاه شیراز ترتیب یافت. پخش چندین کلیپ تهیه شده از روند ۱۰ روزه برگزاری مسابقات و اجرای موسیقی از جمله بخش های مراسم اختتامیه بود که شادی خاصی را بین دانشجویان ورزشکار ایجاد کرد و استقبال گرم آنها روبرو شد.

در این آیین، پرچم المپیاد توسط دکتر نادگران به رئیس دانشگاه گیلان به عنوان میزبان بعدی المپیاد اهدا شد.

دکتر رخشنده رو ،معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه شیراز و سرپرست چهاردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان در آیین اختتامیه گفت:خداوند منان را شکر گزارم که چهاردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر دانششگاهاه ی کشور نیز به خیر و برکت و عافیت و سلامت تمام شد.

وی اظهار داشت:اگر چه مقدمات برگزاری این المپیاد از دو سال پیش و پس از پایان المپیاد سیزدهم در دانشگاه فردوسی مشهد شروع شد و با فشارهای اخیر روزهای پر التهاب اقتصادی کشور برگزار گردید ؛ ولی برگزاری با شکوه این رویداد عظیم ملی و شور و نشاط حاصل از آن خستگی را از تن برگزار کنندگان بیرن کرد.

دکتر رخشنده رو با قدردانی از دانشجویان برای شرکت پر شور و نشاط در این المیپاد ، خاطر نشان کرد : هدف این بوده که بستری برای ظهور و بروز استعداد ها و سلامت جسم و روح جوانان عزیز دانشجو فراهم شود .

سرپرست کل المپیاد تصریح کرد :دانشجویان پرتلاش با تمام توان ورزشی و اخلاق خود در رقابت های جذاب و دیدنی شرکت کردند و با رعایت استانداردها و کیفیت ورزشی ، به خوبی ظرفیت عظیم ورزشی دانشگاه ها را به منصه ظهور رساندند.

وی در ادامه با قدردانی از همه دست اندرکاران المپیاد چهاردهم ، به بیان آماری از از المپیاد دختران و پسران پرداخت و گفت: دهکده المپیاد با تخلیه خوابگاه های دختران دانشگاه و عدم اسکان تابستانه دانشجویان در آن ها آماده شد وجا دارد از دانشجویان دانشگاه شیراز و علوم پزشکی و استاتید آنان که به زحمت افتادند تشکر کنم.

وی ادامه داد : خوابگاه های اسکان مشتمل بر ۱۴ خوابگاه دخترانه و یک خوابگاه پسرانه بود که برای کاروان ورزشی دختران از ۹۷ دانشگاه و برای پسران ۱۱۰ دانشگاه آماده سازی شد.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه شیراز اظهار داشت : ۱۳ سالن و میدان ورزشی در دهکده المپیاد و سطح شهر برای برگزاری المپیاد مورد استفاده قرار گفت.

به گفته ی دکتر رخشنده رو ، حدود ۲ هزار دانشجوی دختر ورزشکار به همراه یکصد مربی و سرپرست ، به مدت ۱۰ روز از ۲۷ تیر تا ۵ مرداد در دهکده المپیاد مهمان دانشگاه شیراز بودند و در ۱۱ رشته روزشی رقابت کردند.

سرپرست کل المپیاد تصریح کرد : افزون بر ۲ هزار و 100 دانشجوی پسر ورزشکار و بالغ بر یکصد مربی و سرپرست نیز در بخش پسران در دانشگاه شیراز حضور یافتند و در ۱۴ رشته ورزشی مسابقه دادند.

به گفته ی دکتر رخشنده رو ، هفتصد و پنجاه نفر عوامل اجرایی ، وظیفه خدمت رسانی و پشتیبانی را بهاز این کاروان های ورزشی را بر عهده داشتند وخوشبختانه ، بر اساس نظرسنجی های صورت گرفته توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، میزان رضایت مندی شرکت کنندگان المپیاد بیش از ۸۴ درصد بوده است.

سرپرست کل المپیاد چهاردهم خاطر نشان کرد : در جمع بندی کلی مسابقات در بخش دختران تیم های دانشگاه تهران، فردوسی مشهد و شهید بهشتی و در بخش پسران نیز دانشگاه تهران ، فنی و حرفه ای مازندران و فردوسی مشهد ؛ مقام های اول تا سوم را ازآن خود کردند.

وی در پایان سخنانش برای دانشگاه گیلان، به عنوان میزبان المپیاد پانزدهم آرزوی موفقیت کرد .

دکتر علم، مشاور معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان هم در آیین اختتامیه چهاردهمین امپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان در دانشگاه شیراز گفت: از جانب وزیر و و سایر مدیران وزارت علوم به دانشگاه شیراز و مسئوان استانی عرض خسته نباشید ،چراکه دست به دست هم دادند تا این رویداد ملی زیبا در این خطه فرهنگی کشور رقم بخورد.

وی ادامه داد: باعث خوشحالی است که امروز باری که بر دوش دانشگاه شیراز بود هم به مقصد رسید هم به مقصود ؛ به مقصد برای این که این بار عظیم به خوبی و با تلاش فروان به پایان رسید.

دکتر علم اظهار داشت :در این المپیاد، بدون هیچ اتفاق حاشیه ای و ناگوار ،رقابت های خوب ورزشی و صحنه های به یاد ماندنی رقم خورد.

مشاور رئیس سازمان امور دانشجویان خاطر نشان کرد : مقصود این المپیاد هم این بود که اوقات فراغت دانشجویان را در راستای استفاده بهینه، مدیریت کند.

دکتر علم گفت: همگان باید برای اعتلای ورزش دانشجویی بکوشیم و این المپیاد را زیرساختی برای ورزش پهلوانی و قهرمانی قرار دهیم .

دکتر پورکیانی، معاون فنی چهردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی داشجویان سراسر کشور هم در سخنان کوتاهی گفت: در گذشته ، وقتی به عنوان ورزشکار، سرپرست یا مربی در چنین المپیادهایی شرکت می کردم ، فکر نمی کردم چنین رویدادهای چه پشت صحنه هایی دارد و چه کسانی زحمت کشیده اند تا ما استفاده کنیم.؛ ولی در چند سال اخیر که به عنوان یکی از مسئولان برگزاری وارد المپیادهای ورزشی شده ام ، فهمیده ام چه کسانی از خانواده های خود دور بوده اند و چه زحماتی کشیده می شود، تا زمینه اجرای مناسب رویداد فراهم شود.

دکتر پورکیانی گفت : در جریان برگزاری المپیاد چهاردهم شاهد بودیم که دانشجویان دانشگاه شیراز ، نهضت داوطلبی و همگان ، از ابتدای صبح تا پاسی از شب ، بی ادعا کار و تلاش می کردند تا این المپیاد به خوبی و با کیفیت عالی برگزار شود.

دکتر قاسم نژاد ، ناظر فنی المپیاد سران نیز در آیین اختتامیه این رویداد ملی اظهار داشت : چهاردمین المپیاد دانشجویان پسر با حضور ۱۱۰ دانشگاه از دهم تا نوزدهم مرداد ماه در ۱۴ رشته ورزشی در شیراز برگزار شد.

وی افزود: ویژگی فنی این دوره از المپیاد، حضو بازیکنان ملی پوش و لیگ برتری بود که سبب افزایش سطح کیفی این مسابقات شد.

دکتر قاسم نژاد با اشاره به حضور داوران بومی و کادر فنی شیراز در قضاوت چهاردهمین دوره المپیاد دانشجویان پسر گفت: این حضور نشان از توانمندی داوران این شهر است.

دکتر قاسم نژاد، استفاده از سیستم ویدیو چک و ثبت آنلاین رکوردها در رشته ی شنا را از ویژگی های این مسابقات بیان کرد و گفت: این کار سبب شد که هیچ اعتراضی در اعلام نتایج این رشته رخ ندهد.

ناظر فنی المپیاد دانشجویان پسر در شیراز گفت: استفاده از دانشجویان داوطلب در اجرای مسابقات، علاوه بر حضور نیروی جوان در اجرای کارها، سبب ایجاد انگیزه در دانشجویان و زمینه سازی تجربه مدیریتی و هدایتی برای آن ها شد.

وی، با بیان این که در این دوره از المپیاد امتیازها در همه رشته های ورزشی بین دانشگاه های مختلف توزیع شد افزود: در سال های گذشته معمولا تیم های ثابتی به مقام های برتر دست می یافتند، اما این بار تیم هایی مقام های نخست را به دست آوردند که سال های گذشته نامی از آن ها در برترین ها نبود.

دکتر قاسم نژاد گفت: افزوده شدن ماده های نجات غریق، حمل آدمک بدون فین و حمل آدمک بافین به رشته های شنا در المپیاد امسال، از نقاط برجسته این المپیاد بود.

وی برگزاری یک دوره مسابقات توانمندی های فردی در بخش های پرتاب پنالتی و شوت سه امتیازی در کنار روند عادی مسابقات بسکتبال را از ویژگی های این رشته ورزشی بیان کرد.

ناظر فنی چهاردهمین المپیاد ورزشی پسران کشور گفت: از همه مراحل برگزاری این المپیاد رضایتمندی ۸۴ درصدی دانشجویان را در پی داشت.

دکتر قاسم نژاد، به کسب ۵ مدال توسط شناگر ورزشکار دانشگاه خوارزمی اشاره کرد و گفت: کسب سه طلا و دو نقره توسط امیررضا خراسانی سبب شد این دانشجو ستاره مسابقات شود.

وی، در پایان از عوامل برگزاری این المپیاد در دانشگاه شیراز، هیئت های ورزشی و اداره های مختلف فارس، انجمن های ورزشی و اداره کل تربیت بدنی دانشجویان وزارت علوم و سازمان امور دانشجویان برای زمینه سازی این همایش بزرگ ملی تشکر کرد.

دکتر امامی ، هم به نمایندگی از دانشجویان در آیین اختتامیه المپیاد گفت : ورزش فارغ از بهبود سلامت جسمانی، اگر با اخلاق توام شود می تواند باعث کمالات انسانی گردد.

وی ادامه داد : همه ی دانشگاهیان دانشگاه شیراز برای اجرای مناسب این المپیاد زحمات زیادی کشیده اند و از وزیر علوم و سایر مسئولان تقاضا داریم به پاس برگزاری باشکوه این المپیاد، نگاه ویژه ای به قطب علمی جنوب کشور یعنی دانشگاه شیراز داشته باشند.

تجلیل از آقای کیومرث پاشایی، رکورددار دراز و نشست کشور از جمله بخش های این مراسم بود.این ورزشکار کرمانشاهی و دانشجوی دانشگاه پیام نور کرج توانست رکورد ۲ هزار دراز و نشست را در جریان برگزاری المپیاد ثبت کند.

در پایان ، مراسم اهدای جوایز و مدال ها به تیم های برگزیده، صورت گرفت.

گفتنی است دانشگاه گیلان دو سال دیگر میزبان پانزدهمین المپیاد فرهنگی ،ورزشی دانشجویان سراسر کشور خواهد بود.لینک رده بندی دانشگاه ها بر اساس امتیاز در المپیاد چهاردهم 

تعداد امتیازات: (3) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (583)
کد خبر: 1625
  • سوت پايان المپياد فرهنگي ورزشي دانشجويان پسر كشور در دانشگاه شيراز
  • سوت پايان المپياد فرهنگي ورزشي دانشجويان پسر كشور در دانشگاه شيراز
  • سوت پايان المپياد فرهنگي ورزشي دانشجويان پسر كشور در دانشگاه شيراز
  • سوت پايان المپياد فرهنگي ورزشي دانشجويان پسر كشور در دانشگاه شيراز
  • سوت پايان المپياد فرهنگي ورزشي دانشجويان پسر كشور در دانشگاه شيراز
  • سوت پايان المپياد فرهنگي ورزشي دانشجويان پسر كشور در دانشگاه شيراز
شما هم می توانید نظرات خود را برای ما ارسال فرمایید. نظرات شما بررسی خواهند شد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
عکس تصادفی


اطلاعیه دوازدهمین المپیاد
پیوندهای مفید

تربیت بدنی و فوق برنامه دانشگاه ها

دانشگاه رازی

دانشگاه زاب
ل

دانشگاه زنجان

دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار

دانشگاه سلمان فارسی کازرون

دانشگاه سمنان

دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی

دانشگاه سیستان و بلوچستان

دانشگاه شهرکرد

دانشگاه شهید باهنرکرمان

دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید چمران اهواز

دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان

دانشگاه شیراز

دانشگاه صنعت نفت


دانشگاه صنعتی اراک


دانشگاه صنعتی ارومیه

دانشگاه صنعتی بیرجند

دانشگاه صنعتی جندی شاپور


دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان


دانشگاه صنعتی سیرجان

دانشگاه صنعتی شهدای هویزه


دانشگاه صنعتی قم


دانشگاه صنعتی کرمانشاه


دانشگاه صنعتی همدان

دانشگاه صنعتی اصفهان


دانشگاه صنعتی امیرکبیر

دانشگاه صنعتی بابل


دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

دانشگاه صنعتی سهند

دانشگاه صنعتی شاهرود

دانشگاه صنعتی شریف

دانشگاه صنعتی شیراز

دانشگاه علامه طباطبائی

دانشگاه علم و صنعت ایران


دانشگاه علم وفناوری مازندران

دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری


دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر


دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان


دانشگاه فردوسی مشهد


دانشگاه فرزانگان سمنان


دانشگاه فناوری های نوین قوچان


دانشگاه فنی وحرفه ای


دانشگاه قم


دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان


دانشگاه کوثربجنورد


دانشگاه گرمسار


دانشگاه گلستان


دانشگاه گنبد کاووس


دانشگاه گیلان


دانشگاه لرستان


دانشگاه مازندران


دانشگاه محقق اردبیلی


دانشگاه مراغه


دانشگاه ملایر


دانشگاه مهندسی فناوری های نوین قوچان

دانشگاه مهندسی علوم وفناوری های نوین گلبهار

دانشگاه نهاوند (ویژه دختران)

دانشگاه نیشابور


دانشگاه هرمزگان

دانشگاه هنر


دانشگاه هنر اسلامی تبریز

دانشگاه هنر اصفهان


دانشگاه هنرشیراز


دانشگاه ولایت


دانشگاه ولی عصر (عج)رفسنجان

دانشگاه یزد


دانشگاه کاشان

دانشگاه کردستان


دانشگاه یاسوج

دانشکده ریاضی وکامپیوترخوانسار


دانشکده فنی ومهندسی گلپایگان


مجتمع آموزش عالی اسفراین


مجتمع آموزش عالی بم


مجتمع آموزش عالی تربت حیدریه


مجتمع آموزش عالی زرند


مجتمع آموزش عالی سراوان

مجتمع آموزش عالی گناباد

مجتمع آموزش عالی شیروان


مجتمع آموزش عالی لارستان


مرکز آموزش عالی کازرون

مرکزآموزش عالی استهبان


مرکزآموزش عالی اقلید


مرکزآموزش عالی شهرضا


مرکزآموزش عالی فنی ومهندسی بوئین زهرا


مرکزآموزش عالی لامرد


مرکزآموزش عالی ممسنی


مرکز آموزش عالی محلات

مرکزآموزش عالی کاشان

مرکزآموزش عالی فیروزآباد

دبیرخانه های مناطق 10 گانه

     

                  

                 

 فدراسیون های ورزشی

  فدراسیون ورزش همگانی
فدراسیون ورزشها ناشنوایان
فدراسیون سه گانه
فدراسیون ورزش مدارس
فدراسیون ووشو
فدراسیون هاکی
فدراسیون هندبال
کونگ فو و هنرهای رزمی
فدراسیون نابینایان
فدراسیون والیبال
فدراسیون ورزشهای رزمی
فدراسیون ورزشهای سنتی و بومی
فدراسیون وزنه برداری
فدراسیون کوه نوردی
فدراسیون گلف
فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی
فدراسیون نجات غریق
بیماران خاص و پیوند اعضاء
فدراسیون ورزشهای پهلوانی
فدراسیون شنا
فدراسیون فوتبال
فدراسیون قایقرانی
فدراسیون کبدی
فدراسیون کشتی
فدراسیون کاراته
فدراسیون دوچرخه سواری
فدراسیون دو و میدانی
فدراسیون ژیمناستیک
فدراسیون سوارکاری
فدراسیون شطرنج
فدراسیون شمشیربازی
فدراسیون تیر و کمان
فدراسیون تنیس
فدراسیون تنیس روی میز
فدراسیون جودو
فدراسیون جانبازان
فدراسیون چوگان
فدراسيون تيراندازي
فدراسيون تكواندو
فدراسيون پزشكي ورزشي
فدراسيون بولينگ و بيليارد
فدراسيون بوكس
فدراسيون بدن سازي و پرورش اندام
فدراسيون بدمينتون
فدراسيون بسكتبال
فدراسيون اسكيت
فدراسيون انجمن هاي ورزشي
فدراسيون اسكي
فدراسيون اسكواش

خبرگزاری ها

سایر پیوندهای مفید


 
 
 

وزارتخانه ها و پژوهشکده ها