شنبه, 27 آبان, 1396


شما در اين صفحه هستيد >> اخبار  


جدیدترین اخبار و رویدادهای ورزش دانشگاهی
سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر دانشگاههای کشور با حضور وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری افتتاح شد
سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر دانشگاههای کشور با حضور وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری افتتاح شد

مراسم افتتاحیه سیزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان پسر دانشگاههای کشور عصر روز سه شنبه 12 مرداد ماه با حضور وزیر محترم علوم، معاونین ایشان و مسئولان بلند مرتبه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار گردید.

در این مراسم دکتر فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، برگزاری المپیادهای دانشجویی را در ادامه روند توسعه و پیشرفت ایران عظیم دانست و اظهار کرد: از وظایف دولت، ارتقای نقش جوانان است و این ارتقا در گرو سلامت جسمی و روانی این قشر است.

وی افزود: تاکید این وزراتخانه بر ارتقای ورزش دانشگاهی با فراهم سازی امکانات ورزشی است و ورزش همگانی باید در دانشگاهها مورد توجه قرار بگیرد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: جوانان مهمترین سرمایه معنوی جامعه اند و المپیاد فرصت مغتنمی است که پیام اهمیت سالم زیستن را به گوش همنوعان می رساند.

دکتر فرهادی با اشاره به حضور قدرتمند دانشجویان در المپیادهای جهانی نیز گفت: دانشجویان ایرانی در آخرین المپیاد جهانی دانشجویان حضوری جدی و قدرتمند داشتند و رتبه نهم را بین 146 کشور کسب کردند.

وی تاکید کرد: مشارکت دانشجویان در نظام تصمیم سازی گروهی امور ورزشی، تکمیل فضاهای ورزشی نیمه ساز، تجهیز 100 خوابگاه دانشجویی به وسایل ورزشی و تندرستی، رتبه بندی کیفی فضاها و امکانات ورزشی دانشگاهها را از برنامه های وزارت در بخش تربیت بدنی و ورزش است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اجرای طرح پایش سلامت جسمانی دانشجویان در سه سطح آمادگی جسمانی، تندرستی و شناسایی ناهنجاریهای قامتی و توجه به دروس عمومی تربیت بدنی یک و دو و اهتمام به شناسایی استعدادهای ورزشی دانشجویان را از دیگر برنامه های وزرات علوم در این خصوص عنوان کرد.

دکتر فرهادی در پایان خاطرنشان کرد: سرانه ورزشی در مراکز آموزش عالی و دانشگاههای کشور یک متر مربع است که امید است تا پایان برنامه ششم به 1.5 متر برسد.

همچنین در مراسم افتتاحیه دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در سخنان خود اظهار داشت:

مقدم سبزتان را در دانشگاه سبز فردوسی مشهد گلباران می‏کنیم و حضورتان را در مراسم افتتاحیه سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر سراسر کشور گرامی می داریم.

دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان پرچمدار علم و فرهنگ در خطّه خراسان بزرگ در کنار تمامی مأموریت‏های علمی خود به ورزش دانشگاهیان نیز بهایی ویژه می دهد که افتخار قهرمانی دوازدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان در بخش پسران و نایب قهرمانی در بخش دختران در هر دو المپیاد دوازدهم و سیزدهم گواه این مدعاست.

ولی شهرت دانشگاه تنها به قهرمانیش نیست؛ بلکه افتخار ما مهمان نوازی و تکریم زائران مرقد پاک امام هشتم (ع) است. به‏ ویژه آنکه این مهمانان دانشجویان ورزشکار و قهرمانان سخت‏کوش عرصه علم و ورزش و مربیان و سرپرستان فرهیخته آنان باشند.

نزدیک به دو سال است که دانشگاه خود را برای برگزاری این رویداد بزرگ و ملّی آماده می کند. آنچه در بضاعت داشته‏ ایم در طبق اخلاص گذاشته تا میزبان شایسته ای برای شما باشیم. باشد که چنین شود.

امید آن دارم که در مدت حضور در دانشگاه فردوسی مشهد در بخش های مختلف المپیاد، از زندگی در دهکدۀ بازیهاگرفته تا فضای دوستی و برادری در مسابقات و برنامه های مختلف فرهنگی و فوق برنامه خاطرات شیرین و به یادماندنی برای شما عزیزان خلق نماییم.

استفاده از دانش فناوری اطلاعات برای مدیریت یکپارچه رویدادهای ورزشی، برگزاری تمامی مسابقات ( بجز یک مورد ) در دهکده بازیها یعنی پردیس دانشگاه فردوسی مشهد، استاندارد بودن فضاها و اماکن ورزشی ( مانند پیست تارتان و استخر) یگانه است و از همه مهمتر همدلی و هم افزایی و تمرکز توان دانشگاهیان درکنار همت والای مدیران استان و سازمان دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات وفناوری باعث شده تا المپیادی در خور شأن جمهوری اسلامی ایران و دانشگاه بزرگ فردوسی مشهد برگزار نماییم.

لازم می دانم از مساعدت های وزیر محترم، سازمان دانشجویان وزارت علوم ، مدیریت محترم تربیت بدنی وزارت، استاندار محترم، حامیان گرانقدر دانشگاه در بخش های گوناگون، فرماندهی محترم قرارگاه شمال شرق نزاجا، همکاران عزیزم در دانشگاه فردوسی مشهد به ویژه حوزه معاونت دانشجویی، مدیریت محترم تربیت بدنی، حوزه اداری و پشتیبانی و تک تک همکاران و دانشجویان عزیز داوطلب ورزشی سپاسگزاری ویژه داشته باشم.

لازم به ذکر است اجرای نمایش تازیانه بهرام با الهام از شاهنامه فردوسی، اجرای موسیقی محلی و سنتی توسط هنرمندان شهرستان خواف، اهتزاز پرچم المپیاد و دانشگاه فردوسی مشهد، رژه دانشجویان، قرائت سوگندنامه، روشن کردن و حمل مشعل المپیاد و اجرای مراسم آتش بازی از بخشهای مختلف این مراسم بود.

سیزدهمین المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور با شرکت 6 هزار دانشجوی دختر و پسر از 150 دانشگاه و موسسه آموزش عالی در دو نوبت جداگانه در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود.

در بخش دوم این المپیاد 3 هزار و 500 دانشجوی پسر در 10 رشته والیبال، بسکتبال، فوتسال، پینگ پنگ، بدمینتون، تکواندو، شنا، دو و میدانی، کشتی فرنگی و آزاد از تاریخ 12 تا 19 مرداد به رقابت می پردازند.

تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (607)
کد خبر: 971
  • سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر دانشگاههای کشور با حضور وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری افتتاح شد
شما هم می توانید نظرات خود را برای ما ارسال فرمایید. نظرات شما بررسی خواهند شد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
عکس تصادفی
6


 

اطلاعیه دوازدهمین المپیاد
پیوندهای مفید

وزارتخانه ها و پژوهشکده ها

فدراسیون های ورزشی

  فدراسیون ورزش همگانی
فدراسیون ورزشها ناشنوایان
فدراسیون سه گانه
فدراسیون ورزش مدارس
فدراسیون ووشو
فدراسیون هاکی
فدراسیون هندبال
کونگ فو و هنرهای رزمی
فدراسیون نابینایان
فدراسیون والیبال
فدراسیون ورزشهای رزمی
فدراسیون ورزشهای سنتی و بومی
فدراسیون وزنه برداری
فدراسیون کوه نوردی
فدراسیون گلف
فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی
فدراسیون نجات غریق
بیماران خاص و پیوند اعضاء
فدراسیون ورزشهای پهلوانی
فدراسیون شنا
فدراسیون فوتبال
فدراسیون قایقرانی
فدراسیون کبدی
فدراسیون کشتی
فدراسیون کاراته
فدراسیون دوچرخه سواری
فدراسیون دو و میدانی
فدراسیون ژیمناستیک
فدراسیون سوارکاری
فدراسیون شطرنج
فدراسیون شمشیربازی
فدراسیون تیر و کمان
فدراسیون تنیس
فدراسیون تنیس روی میز
فدراسیون جودو
فدراسیون جانبازان
فدراسیون چوگان
فدراسيون تيراندازي
فدراسيون تكواندو
فدراسيون پزشكي ورزشي
فدراسيون بولينگ و بيليارد
فدراسيون بوكس
فدراسيون بدن سازي و پرورش اندام
فدراسيون بدمينتون
فدراسيون بسكتبال
فدراسيون اسكيت
فدراسيون انجمن هاي ورزشي
فدراسيون اسكي
فدراسيون اسكواش

وب سایت های سازمان


سایر پیوندهای مفید


 
 
 

خبرگزاری ها