X
اخبار و رویدادهای ورزش دانشگاهی
طبق گزارش اداره نظارت و ارزیابی این اداره کل، در سال 98 بیش از 70درصد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مورد بازدید قرار گرفته اند.
ایرج احسانی

طبق گزارش اداره نظارت و ارزیابی این اداره کل، در سال 98 بیش از 70درصد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مورد بازدید قرار گرفته اند.

طبق گزارش اداره نظارت و ارزیابی این اداره کل، در سال 98 بیش از 70درصد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مورد بازدید قرار گرفته اند.

جناب آقای دکتر مقصودی لطفا ضمن ارائه گزارش عملکرد بخش نظارت و ارزیابی در سال 98 برنامه عملیاتی سال 99 را بیان نمایید؟

دکتر مقصودی رئیس اداره نظارت و ارزیابی، هدف اصلی این واحد را  تمركز در سياستگذاري ، توسعه نظارت ستادي و ارتقای بهره وری منابع  توسعه  كمي و كيفي ورزش دانشگاهی در سطح دانشگاه و دبیرخانه مناطق دهگانه ورزش دانشگاهی دانسته و برای دستیابی به این منظور  اقداماتی صوت گرفته که از جمله می توان به نظارت برنامه عملیاتی ورزش دانشگاه ها  ، نظارت بر برگزاری شورای ورزش در دانشگاه ها نام برد. یکی از فعالیت هایی که این واحد در سال 98 انجام داد، بازنگری آیین نامه شورای ورزش دانشگاه ها بوده که با توشیح مقام عالی وزارت به دانشگاه ابلاغ گردید.  ضمنا در ادامه فعالیت های صورت گرفته در سال 98  سومین مرحله بازدید مسولین و کارشناسان اداره کل تربیت بدنی از اماکن و فضاهای ورزشی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی انجام گردید، در این مرحله از اماکن و فضاهای ورزشی حدود 100 دانشگاه  و موسسه آموزش عالی بازدید به عمل آمد.

 سایر  فعالیت های این حوزه در سال 98 انجام گردید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. تهیه و تنظیم برنامه ها و گزارش های تحلیلی و مقایسه ای از مراجع بالادستی اعم از تشخیص مصلحت، شورای انقلاب فرهنگی، دفتر ریاست جمهوری و وزارت ورزش و .....
  2. تلاش در جهت افزایش بودجه جاری وتجهیزاتی متناسب با تکالیف و ماموریت های داره کل و برنامه های ورزشی دانشگاه ها
  3. برگزاری گردهمایی مدیران تربیت بدنی دانشگاه ها و تقدیر ازبرترین ها در هریک از حوزه های ارزیابی در امور توسعه ورزش دانشجويي از جمله مدیر برتر، دبیر برتر، انجمن برتر و تقدیر از پیشکسوتان ورزش دانشگاهی
  4. نظارت و ارزیابی از عملکرد و فعالیتها روسای انجمن های ورزشی اداره کل تربیت بدنی، مدیران ادارات تربیت بدنی دانشگاه ها، دبیرخانه مناطق ورزشی
  5. شرکت و حضور در جلسات هم اندیشی و تعامل با کلیه بخش های آموزش عالی همچنین کلیه دستگاه ها و وزارتخانه های مرتبط با دانشگاه ها و تنفیذ احکام دبیران مناطق دهگانه ورزش دانشگاهی وبرگزاری جلسات دبیران مناطق دهگانه و اخذ گزارش مالی دبیرخانه مناطق

ایشان در ادامه مصاحبه در خصوص برنامه های پیش رو در سال 99  اعلام داشتند:

 به منظور برنامه ریزی برای دستیابی به اهداف مورد نظر بر اساس ماموریت های اداره کل برنامه عملیاتی توسعه ورزش دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي كشوردر سال 99 حول محورهای :  توسعه ورزش قهرمانی، توسعه ورزش همگانی، نظارت و ارزیابی، آموزش و پژوهش، ارزيابي تندرستي و مشاوره ورزشي، دبیرخانه مناطق و  توسعه فضاهای ورزشی تهیه و تنظیم گردید و به دانشگاه ها ارسال می گردد.

 

مطلب قبلی هادي بشيريان عضو کميته بين المللي توسعه ورزش دانشگاهي شد
مطلب بعدی پیش بینی مشارکت 15 درصدی دانشجویان در فعالیت های ورزش همگانی در برنامه سال 99
Print
229 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
تصاویر منتخب گالری
لینک های مفید