شنبه, 27 آبان, 1396


شما در اين صفحه هستيد >> اخبار  


جدیدترین اخبار و رویدادهای ورزش دانشگاهی
مراسم اختتامیه سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسرسراسر کشور در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد
مراسم اختتامیه سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسرسراسر کشور در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

مراسم اختتامیه سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسرسراسرکشور سیزدهم19 مردادماه در آمفی‌تئاتر دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد دکتر طاهری، دبیرکل اجرایی المپیاد سیزدهم در این مراسم اظهار داشت: تصمیم بر این بود که در دوره سیزدهم نسخه جدید المپیاد رونمایی شود و  ما در دانشگاه فردوسی مشهد تمام تلاش خود را کرده‌ایم تا این نسخه جدید اتفاق بیافتد. از دو سال گذشته آماده‌سازی و بهسازی آغاز و دهکده بازی‌ها در پردیس دانشگاه فردوسی مشهد انتخاب شد.

وی با اشاره به اینکه به گفته انجمن‌های ورزشی این المپیاد جزء نادرترین المپیادهایی است که امکانات و فضای ورزشی بدینصورت دراختیارقرار‌گرفته است،عنوان کرد: درکنارتوسعه اماکن ورزشی به صورت همزمان بازسازی خوابگاه‌ها وسلف سرویس‌ها و استاندارد‌سازی و رعایت نکات بهداشتی درآن‌ها صورت گرفت. دبیرکل اجرایی المپیاد افزود: باتوجه به اینکه این المپیاد،فرهنگی ورزشی است و ازطرفی درآستانه مشهد 2017 به عنوان پایتخت معنوی جهان اسلام،تأکید بسیاری به بخش فرهنگی بودکه بتوانیمl ز فرصت ایجاد شده حداکثراستفاده رادرعرصه فرهنگی داشته باشیم.

دکتر صدیقی رئیس امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این مراسم ضمن تبریک دهه کرامت و میلاد با سعادت امام رضا (ع) اظهار کرد: کتاب سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی کشور به تدریج بسته میشود و برگی دیگر از افتخارات دانشگاهی ثبت میشود و دانشگاه فردوسی مشهد با برگزاری این المپیاد به نحو احسن نشان داد که عدد سیزده نحس نیست.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه فردوسی مشهد توانست رضایت بیش از نود درصد شرکت کنندگان را در این المپیاد کسب کند، ادامه داد: کسب رضایت نود درصدی در برگزاری المپیاد بی سابقه بوده و اگر کمبودی وجود داشته بر اساس نظر سنجی ها برطرف شده است.

دکتر صدیقی با بیان اینکه یکی از ویژگی این المپیاد این بود که مشابه مسابقات بین المللی برگزار شد، تصریح کرد:دو سال گذشته دانشگاه فردوسی مشهد انگیزه خوبی را برای این المپیاد نشان داد که اکنون ما شاهد مسابقات منظم و مطلوبی بودیم و می توان گفت که دانشگاه فردوسی مشهد المپیاد سیزدهم را در تراز بین المللی برگزار کرد.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری عنوان کرد: برای میزبانی دوره بعدی المپیاد داوطلب زیاد بود ولی بر اساس بررسی های صورت گرفته دانشگاه اصفهان به عنوان میزبان المپیاد دختران و دانشگاه شیراز میزبان المپیاد پسران انتخاب شدندو امیدواریم در دوسال آینده تجربه موفق المپیاد سیزدهم تکرار شود. وی گفت: در این المپیادها تیم ها به درستی شناخته میشوند و خروجی آنها می تواند شرکت کنندگان مسابقات یونیورسیاد را تامین کند.

دکتر صدیقی افزود:نظم خوب و اتکا به امکانات خود دانشگاه و برگزاری تمامی مسابقات درون پردیس دانشگاه فردوسی مشهد و فضاهای ورزشی مناسب در این المپیاد مثال زدنی بود. وی با اعلام اینکه 120 دانشگاه در ده رشته در بخش پسران و 101 دانشگاه در 8 رشته در بخش دختران شرکت کردند، اضافه کرد: میزبانی این حجم از ورزشکاران و همراهان آنان اقدام ساده ای نیست و ما در هر دو بخش المپیاد شاهد برگزاری موفق بودیم. 

در ادامه برگزاری مراسم از دکتر داوری، سرپرست کل المپیاد سیزدهم، دکتر طاهری دبیرکل اجرایی المپیاد، دکتر ابراهیمی، دبیر کمیته فرهنگی و مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی و دکتر شاهسونی،  تقدیر به عمل آمد.


سپس با حضور مسئولان از قهرمانان هر رشته های ورزشی در المپیاد و تیم های اول تا سوم المپیاد سیزدهم تقدیر به عمل آمد.

لازم به ذکر است دانشگاه فردوسی مشهد مقام اول و دانشگاه تهران مقام دوم و دانشگاه فنی و حرفه ای مازندران مقام سوم سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان سراسر کشور در بخش پسران را کسب کردند.

تعداد امتیازات: (6) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (683)
کد خبر: 974
  • مراسم اختتامیه سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسرسراسر کشور در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد
شما هم می توانید نظرات خود را برای ما ارسال فرمایید. نظرات شما بررسی خواهند شد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
عکس تصادفی
1


 

اطلاعیه دوازدهمین المپیاد
پیوندهای مفید

وزارتخانه ها و پژوهشکده ها

فدراسیون های ورزشی

  فدراسیون ورزش همگانی
فدراسیون ورزشها ناشنوایان
فدراسیون سه گانه
فدراسیون ورزش مدارس
فدراسیون ووشو
فدراسیون هاکی
فدراسیون هندبال
کونگ فو و هنرهای رزمی
فدراسیون نابینایان
فدراسیون والیبال
فدراسیون ورزشهای رزمی
فدراسیون ورزشهای سنتی و بومی
فدراسیون وزنه برداری
فدراسیون کوه نوردی
فدراسیون گلف
فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی
فدراسیون نجات غریق
بیماران خاص و پیوند اعضاء
فدراسیون ورزشهای پهلوانی
فدراسیون شنا
فدراسیون فوتبال
فدراسیون قایقرانی
فدراسیون کبدی
فدراسیون کشتی
فدراسیون کاراته
فدراسیون دوچرخه سواری
فدراسیون دو و میدانی
فدراسیون ژیمناستیک
فدراسیون سوارکاری
فدراسیون شطرنج
فدراسیون شمشیربازی
فدراسیون تیر و کمان
فدراسیون تنیس
فدراسیون تنیس روی میز
فدراسیون جودو
فدراسیون جانبازان
فدراسیون چوگان
فدراسيون تيراندازي
فدراسيون تكواندو
فدراسيون پزشكي ورزشي
فدراسيون بولينگ و بيليارد
فدراسيون بوكس
فدراسيون بدن سازي و پرورش اندام
فدراسيون بدمينتون
فدراسيون بسكتبال
فدراسيون اسكيت
فدراسيون انجمن هاي ورزشي
فدراسيون اسكي
فدراسيون اسكواش

وب سایت های سازمان


سایر پیوندهای مفید


 
 
 

خبرگزاری ها