X
اخبار و رویدادهای ورزش دانشگاهی
پیش بینی مشارکت 15 درصدی دانشجویان در فعالیت های ورزش همگانی در برنامه سال 99
ایرج احسانی

پیش بینی مشارکت 15 درصدی دانشجویان در فعالیت های ورزش همگانی در برنامه سال 99

پیش بینی مشارکت 15 درصدی دانشجویان در فعالیت های ورزش همگانی در برنامه سال 99

خانم روزبهانی رئیس اداره توسعه ورزش همگانی در خصوص عملکرد و فعالیت های سال 98  و برنامه های سال آتی عنوان کرد:

این اداره در راستای تکالیف و ماموریت های اداره کل تربیت بدنی مبنی بر توسعه ورزش همگانی در دانشگاه ها در  سال 98 همچون سالهای گذشته جشنواره های ورزشی بهاره ، جشنواره پاییزه و گرامیداشت هفته تربیت بدنی بر اساس زمان بندی مشخص با هدف بهبود کیفیت زندگی و تامین سلامت جسمی و روانی و نشاط اجتماعی با مشارکت حداکثری دانشگاه ها برگزار شد. در برنامه سال 99 که تهیه شده در نظر است 15% دانشجویان دانشگاه ها تحت پوشش فعالیت های ورزش همگانی باشند.

 با توجه به هماهنگی های بعمل آمده جشنواره استانی در 31 استان و با حضور 7000 دانشجو البته با حضور دانشجویان  بخش اموزش عالی به نحو مطلوبی برگزار شد. همچنین پیش بینی شده در سال 99 جشنواره استانی در 31 استان و حضور 8000 دانشجو برگزار گردد.

 چهارمین المپیاد ورزش های همگانی با حضور پررنگ دانشگاه ها در نه رشته ورزشی در بخش پسران در دانشگاه بوعلی سینا همدان با حضور 1800 نفر و در بخش دختران در دانشگاه الزهرا در تابستان سال 98 با حضور 1700 نفر به نحو مطلوب برگزار شد. از جمله نقاط قوت این المپیاد مشارکت دانشجویان داوطلب در دانشگاه های میزبان بعنوان کادر برگزاری و کادر داوری، برگزاری کارگاه ها و دوره های اموزشی ویژه شرکت کنندگان (دختران 7 دوره و پسران 9 دوره) و مشارکت دانشجویان داوطلب دکترا در برگزاری مذکور بود.در نظر است جلسات هماهنگی با دانشگاه میزبان پنجمین المپیاد ورزش های همگانی (دانشگاه شهرکرد) و بازدیدها و هماهنگی های اولیه برای برگزرای هرچه باشکوهتر المپیاد مذکور بعمل آید.

با توجه به تفویض اختیار برخی فعالیت ها به مناطق 10 گانه ورزش دانشگاه ها آیین نامه مدیریت منطقه ای تربیت بدنی و ورزش در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به عنوان راهنما و چراغ راه دبیرخانه مناطق تهیه و به دانشگاه ها ارسال شد.

از جمله مسئولیت های اداره کل تربیت بدنی نظارت بر واحدهای عمومی درس تربیت بدنی و ورزش میباشد که با تشکیل کارگروه تخصصی در اداره کل و نشست روسای دانشکده های تربیت بدنی ، بررسی و ارائه نمونه های پیشنهادی درس های مذکور برای اجرا در دانشگاه ها  15 دانشکده و  4000 دانشجو در این طرح تحت پوشش قرار گرفت. امید است با بررسی های لازم همکاری دانشگاه ها و پیشنهادات کارگروه تخصصی واحدهای عمومی درس تربیت بدنی همچنین همکاری شاخه درس تربیت بدنی بتوانیم گامهای موثری در اجرای بهینه این درس داشته باشیم.

کارگروه توسعه ورزش های همگانی بعنوان اتاق فکر ورزش همگانی تشکیل و  12 جلسه در سال 98برگزار شد.

با توجه به مسولیت این کارگروه کلیه موارد مربوط به توسعه ورزش همگانی در دانشگاه ها بامشورت و بررسی این کارگروه مصوب خواهد شد.

نقش موثر دانشجویان داوطلب در مشارکت و اجرای فعالیت های ورزشی منجر به برگزاری نشست مشترک دانشجویان داوطلب دانشگاه های سراسر کشور در پاییز سال 98 به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس شد . در نظر است در سال 99 کارگاه تخصصی ویژه مدرسان با حضور نمایندگانی از مناطق دهگانه با همکاری کمیته ملی المپیک در جهت مدیریت داوطلبان در دانشگاهها برگزار شود و به موازات آن دوره های آموزشی در مناطق دهگانه بصورت مستقل با حضور نمایندگان داوطلبان دانشگاه ها برگزار شود.

در پایان اداره توسعه ورزش های همگانی در نظر دارد با مشارکت انجمنهای ورزشی اداره کل نسبت به توسعه و همگانی کردن رشته های ورزشی پرداخته و همچنین پذیرای نظرات پیشنهادات و هرگونه همکاری از سوی همکاران دانشگاهی می باشد.

 

 

 

مطلب قبلی طبق گزارش اداره نظارت و ارزیابی این اداره کل، در سال 98 بیش از 70درصد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مورد بازدید قرار گرفته اند.
مطلب بعدی توسعه و تجهیز فضاهای ورزشی زود بازده به منظور بهره مندی بیشتر دانشجویان از این فضاها، در اولویت قرار دارد.
Print
292 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
تصاویر منتخب گالری
لینک های مفید